Çözüldü Linux/ubuntu kurulum ekranında ekran dağılmış görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m3081

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 10 yanına Ubuntu 20.04 LTS kuracaktım ancak kuramıyorum. Çünkü ekran sanki birisi yumruk atmış da ekran dağılmış gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben daha önce kullanmıştım ama sürekli çökme sorunu yaşıyordum. Bir de güvenli değil diyorlar.

Tamam ben o zaman Kubuntu isosunu indirdim şu an Rufus ile yazıyorum.
Arkadaşlar Kubuntu'nun Dual Boot özelliği yok galiba ve Kubuntu'yu safe Graphics ile denedim ve bir program kurayım dedim ilk başta Windows gibi çift tıklayarak açıp kuracağımı sandım ama işler çok karıştı galiba Linux bana göre değil herksese yardımları için çok teşekkürler.
Öyle bir şey görmedim kur, kurmadan dene, bellek testi vardı sadece.

Ön yükleyici ekranında herhangi bir tuşa bastığında alttaki resimdeki gibi ekran gelmesi gerekir.
Bu ekranda F6 tuşuna basıyorsun, nomodeset seçeneğine tıklıyorsun ve devam ediyorsun.
Bu işlem Nvidia kartlarda bozulmayı önlemek içindir.

ubuntu-nomodeset.png

Xfce tabii ki hızlı olur hiç güzel görünmüyor ki neredeyse Xfce=Windows 98.

GNU/Linux özelleştirme üzerine geliştirilen bir sistemdir, öyle boyalı-cilalı olanı kullananların kendisi yapmak üzerine tasarlanmıştır. Eğer o resimlerdeki gibi istiyorsanız kendiniz yapmanız gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla siz hazır olsun diyorsunuz, o zaman Windows sizin için daha iyidir, boşuna GNU/Linux ile kendinizi yormayın.

@m3081 ISO dosyasını torrent ile indirirseniz daha hızlı iner. Torrent istemcisi olarak qBittorrent öneririm.

Ayrıca Ubuntu buglu ve ağır olduğu için önermiyorum. Yerine Kubuntu kullanabilirsiniz, kendisi Ubuntu projesinin bir parçası.

Ubuntu da Kubuntu da sitesinde torrent dosyası seçeneğini sağlamakta.

👌👌

Ben ama IDM'i her alanda kullanıyorum mesela büyük bir dosya indiriyorum IDM ile indiriyorum ya da küçük(800-900KB) minidumpları da IDM indiriyor çünkü normal olarak indirme tuşuna bastığımda IDM devralıyor indirmeyi.

Kubuntu pek sevemedim ama edubuntu güzel gibi ya Ubuntu ya da edubuntu.
Neyse arkadaşlar şu an gözümden uyku akıyor(sabah çok erken kalktım) ben sabah bakayım bu işe.

Edubuntu'nun son sürümü 4 yıl önce çıkmış. Pek kullanışlı olacağını sanmıyorum. Mint'e baktınız mı? Dağıtımları incelemek için bu siteye bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı