Linux Ubuntu'da Windows 8 kurulmuyor

Awlesca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1-2 gün önce bilgisayaruma Linux Ubuntu 20.04 kurdum ve işletim sistemini beğenmedim tekrar Windows'a dönmek istedim fakat olmadı ISO'yu kendi sitesinden indirdim setup.exe'ye tikladim ve arşiv açilamadi gibi bir hata çikti karşima. Bunu nasıl düzelteceğim?

Ekran Görüntüsü - 2022-04-01 19-35-01.png

Format USB'si elinizde var mı?

Var ise şunu deneyebilirsiniz:
Bunu indirip içindeki "Ventoy" klasörünü masaüstüne at. İcerisinden sağ tık > Terminal'e tıklayarak aç ve şunları gir:
Sudo sh Ventoy2disk.Sh -I
Sonra:
/dev/sdb

Çıkan ekranlara "Y" diyerek devam ettir, ki bu işlemden önce lsblk komutu ile USB belleğinin yanında hangi "/sdb" yazıyorsa onu gir 1, 2, 3 ise yanına da onu yazıp gireceksin genelde direkt "/sdb" olur ve birleşik yazdığınızdan emin olun.

USB'nin içerisine girip Windows 8 ISO'sunu direkt USB'ye atarak BIOS'tan boot ederek kuruluma başlatabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1-2 gün önce bilgisayaruma Linux Ubuntu 20.04 kurdum ve işletim sistemini beğenmedim tekrar Windows'a dönmek istedim fakat olmadı ISO'yu kendi sitesinden indirdim setup.exe'ye tikladim ve arşiv açilamadi gibi bir hata çikti karşima. Bunu nasıl düzelteceğim?

Eki Görüntüle 1347747
Linux'da exe çalışıyor muydu yoksa ben mi hatırlamıyorum? ISO dosyasını USB'ye yazman gerekiyor

Eki Görüntüle 1347747

Bir USB flash belleğe (8 GB'dan fazla) bir belleğe Rufus yardımı ile 8.1 ISO'sunu yazdırın. Bilgisayarınız hangi dosya uzantısını mı destekliyor bunu lütfen bize söyleyin örnek: MBR GPT.

Geri
Yukarı