Rehber Linux üzerinde Bedrock Minecraft oynamak

Merhabalar, GNU/Linux üzerinde nasıl Bedrock Minecraft oynayabileceğinizi anlatacağım. Oynayabilmek için Play Store üzerinden Minecraft satın alınmış bir Google hesabına ihtiyacınız var.

Öncelikle bu GitHub sayfası üzerinden sizin mimarinize en uygun olan AppImage dosyasını indirin.

Terminal üzerinden cd komutu ile AppImage dosyasını indirdiğiniz dizini açın. Örnek: cd Downloads, cd İndirilenler

Şimdi ise bu AppImage dosyasını çalıştırabilir hale getirmemiz gerekmekte. Üstte belirtmiş olduğum komut ile o dizini açın, chmod +x dosyaismi.AppImage komutunu kullanarak dosyayı çalıştırılabilir hale getirin.

./dosyaismi.AppImage komutunu kullanarak başlatıcıyı başlatın.

Başlatıcıyı açtıktan sonra sizden Google hesabınız ile giriş yapılmanız istenecek, giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra köşede bulunan ayarlar ikonuna tıklayın, Dev sekmesinde bulunan bütün ayarlara tik atın. Download and Play kısmına bastıktan sonra Google hizmet şartlarını kabul etmeniz gereken bir pencere gelecek, o gelen uyarıyı onaylayın. Artık oynamaya hazırsınız! Eğer bir problem ile karşılaşır iseniz bu siteye göz atabilirsiniz

İyi forumlar!

Dosya Ekleri

• 1625597114433.png
    1625597114433.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 1.155
  • 1625598218860.png
    1625598218860.png
    57,2 KB · Görüntüleme: 1.018
  • 1625598286499.png
    1625598286499.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 997
  • 1625598403800.png
    1625598403800.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 957
Son düzenleyen: Moderatör:
SonOyuncu Launcher için bir rehber yapar mısın Java hatası veriyor.
Ben Java kullanan başlatıcılar hakkında fazla bir bilgim yok orjinal başlatıyıcı kullanıyorum.
Tek söyleyebileceğim şey Java'yı kaldırıp yeniden kurmanız olacaktır.
Appimage'nin kolaylığı işte budur.
Dosyaya sağ tık yapıp, izinleri 775 yaparsaniz da çalişiyor direkt. Hiç terminale girmeye gerek bile yok.
Ben öyle kullanıyorum sadece bildiğim yöntemi gösterdim.
Appimage'nin kolaylığı işte budur.
Dosyaya sağ tık yapıp, izinleri 775 yaparsaniz da çalişiyor direkt. Hiç terminale girmeye gerek bile yok.

Gördüğüm kadarıyla OS X ile giriyorsunuz bu başlatıcının OS X versiyonuda var isterseniz kullanabilirsiniz.

Ben Java kullanan başlatıcılar hakkında fazla bir bilgim yok orjinal başlatıyıcı kullanıyorum.

Gördüğüm kadarıyla OS X ile giriyorsunuz bu başlatıcının OS X versiyonuda var isterseniz kullanabilirsiniz.
Java 11 hatası veriyor ama Java 8 nasıl kurucam?

Yok iOS ile giriyorum ben kanki.

Geri
Yukarı