Linux üzerinde kullandığınız mail client nedir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Google Chrome. 😃

Hiçbir işletim sisteminde e-posta istemcisi kullanmıyorum. Android'de Gmail uygulamasını kullanıyorum fakat o da pek istemci sayılmaz.

Thunderbird. Bende 5-6 tane mail adresi var hepsini tek UI dan yonetebiliyorum, bir de senelerdir olusturdugum filtreler var, bunlari da bilgisayarlarim arasi senkron eden scriptler yazdim, hepsinde ayni kategorizasyon olusuyor otomatik. Her bilgisayara kuruyorum.

Ayrica master password ile de ekstra koruma saglamis oluyorum, olur da birisi bilgisayarima login olursa diye.
Protect your Thunderbird passwords with a Master Password | Thunderbird Help

Zaten home directory encrypt edilmis durumda, birisi makineyi calsa da erisemez. Mail adreslerinin hepsinde de 2FA aktif.

KDE kullandığım zaman ki genelde öyle oluyor, Kmail. KDE'nin kontact uygulama topluluğunun içerisinde. Takvim de var, RSS okuyucu da var, eposta da var, var oğlu var yani. Tavsiye ederim bu arada. KDE'nin genel arayüzüyle uyumlu olduğu için sırıtmıyor görünümü. Yalnız Gmail sıkıntı çıkarıyor, uğraştırıyor. Proton Mail için eposta istemcisi denemedim tarayıcıda kullanıyordum hep, ancak deneyeceğim en kısa sürede.

Çok uzun yıllar önce mail clientleri popülerdi. Artık web arayüzlerini kullanmak daha pratik.
Client üzerinden mail geldiğinde anında haberim oluyor o yüzden kullanıyorum. Web üzerinden kullanırsam sürekli girip takip etmem gerek. Bana bildirim yollamıyor o yüzden mail clienti gerekiyor. Ama şu an tasarım dolayısıyla Kmail kullanıyorum kullanacak arkadaşlara önerimdir.

Client üzerinden mail geldiğinde anında haberim oluyor o yüzden kullanıyorum. Web üzerinden kullanırsam sürekli girip takip etmem gerek. Bana bildirim yollamıyor o yüzden mail clienti gerekiyor. Ama şu an tasarım dolayısıyla Kmail kullanıyorum kullanacak arkadaşlara önerimdir.

Eskiden mail gerçekten de bir iletişim aracı olarak kullanılıyordu. Birilerine mail atılır ve karşı taraftan gelecek olan cevap beklenirdi. Bu gibi durumlarda notificationlar gerekiyordu. Artık mail daha çok bir yerlere kayıt olurken, iki adımlı doğrulama ya da e-fatura gibi otomatikleşmiş işler için kullanılıyor. Bunların hepsinin zamanları belli olduğu için de notificationların pek bir önemi de kalmadı. İletişim WhatsApp, Facebook Messenger ya da Telegram gibi applicationlara geçti.

Eskiden mail gerçekten de bir iletişim aracı olarak kullanılıyordu. Birilerine mail atılır ve karşı taraftan gelecek olan cevap beklenirdi. Bu gibi durumlarda notificationlar gerekiyordu. Artık mail daha çok bir yerlere kayıt olurken, iki adımlı doğrulama ya da e-fatura gibi otomatikleşmiş işler için kullanılıyor. Bunların hepsinin zamanları belli olduğu için de notificationların pek bir önemi de kalmadı. İletişim WhatsApp, Facebook Messenger ya da Telegram gibi applicationlara geçti.

Ben de yazışmak için kullanmıyorum ama gelen mailleri takip etmek iyi oluyor. Gerçi yazışmak için kullanayım desem kime mail atacağım ki tanıdığım herkes...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı