Linux USB'si hazırlarken USB'deki dosyalar silinir mi?

• Konuyu başlatan jiko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 739

jiko

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Ben yakın zamanda işletim sistemi araştırmaya başladım ve Linux çok hoşuma gitti. Ben Linux'u bir USB'ye kuracağım. Fakat bu Linux'u USB kurduğum zaman USB'nin içindeki dosyalar (resimler videolar vb.) silinir mi?

Evet, Bootable USB hazırlarken USB biçimlendirildiğinden, içindeki tüm dosyalar gider. Ancak, format USB oluşturduktan sonra içine dosyalarınızı atarsanız bir sıkıntı yaşamazsınız.

Tam olarak anlatamadım sanırım. Linux ISO dosyasını USB'ye yazdırırken USB'niz biçimlenir. USB'niz biçimlendirilince içindeki tüm dosyalar silinir. Linux ISO dosyası USB'ye yazdırıldıktan sonra yani format öncesi tüm işlemler bittiğinde; USB ile işiniz kalmadığında dosyaları USB içine atabilirsiniz.

Tam olarak anlatamadım sanırım. Linux ISO dosyasını USB'ye yazdırırken usb'niz biçimlenir. Usb'niz biçimlendirilince içindeki tüm dosyalar silinir. Linux ISO dosyası USB'ye yazdırıldıktan sonra yani format öncesi tüm işlemler bittiğinde; USB ile işiniz kalmadığında dosyaları USB içine atabilirsiniz.

Hayır hayır anladım ondan teşekkür ettim. :D
@jiko hangi Linux'u kuracaksınız?
Mint.

Bu arada Linux ya da başka bir işletim sistemi olsun ya da olmasın Rufus vb. bootable USB oluşturan yazılımlar size bildirim veriyor tüm verilerinizi sileceğiz diye. Bi' ek olsun dedim.

Geri
Yukarı