Linux ve Windows Karşılaştırılması

Sizin için Linux mu daha cazip Windows mu ?

• Linux/GNU

Oy: 137 55,0%
  • Windows

Oy: 112 45,0%

• Oy verenlerin toplamı
    249
ihityaç ahalinde herkes farklı işletim sistemelri kullanıyor.
Msela hindisatan aya iniş yaparken simülasyonları ve roket takibini ve diğer hesaplamaları yaparlarken Wİndows 10 kullanıylardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Microsoft uzun süreli güncellenmeyen Windows sürümleri de üretiyor kurum ve kuruluşlar için, koskoca Nasa'nın bundan habrerinin olmaması :D.

Yanlışım olabilir ama neden Linux HDD'de daha iyi çalışsın anlayamadım. Windows 92'ye bile SSD takarsanız daha iyi bir performans elde edersiniz.

Hocam Windows 8.1'den sonraki Windows'lar SSD'siz kullanılmaz halde. Bir işletim sistemi arkada ne yapabilir de sürekli %100 disk kullanımı olabilir. İşletim sistemi dediğin arkada duracak sürekli işine engel olmayacak. 10-11 bunu yapamıyor, sürekli sana karışıyor. Yok başka tarayıcı kullanınca Edge kullan pop up ı, yok arkada çalışan 300 tane gereksiz şey, Microsoft hesapsız kullanamamak. Ha bir de kapatılamayan gücellemeler, bir şeyin bozulmaması için dua et. Saçmalık hepsi. XP döneminden beri Windows kullanıyorum böyle saçmalık görmedim.

Hocam Windows 8.1'den sonraki Windows'lar SSD'siz kullanılmaz halde. Bir işletim sistemi arkada ne yapabilir de sürekli %100 disk kullanımı olabilir. İşletim sistemi dediğin arkada duracak sürekli işine engel olmayacak. 10-11 bunu yapamıyor, sürekli sana karışıyor. Yok başka tarayıcı kullanınca Edge kullan pop up ı, yok arkada çalışan 300 tane gereksiz şey, Microsoft hesapsız kullanamamak. Ha bir de kapatılamayan gücellemeler, bir şeyin bozulmaması için dua et. Saçmalık hepsi. XP döneminden beri Windows kullanıyorum böyle saçmalık görmedim.
Komplo teorisi gibi olacak ama bence Windows 10 bir anlaşmanın ürünü olabilir. Çünkü modifiye ettim, Windows 7, Windows 8.1'den daha az Ram kullanımı ve işlem sayısını çok düşürdüm 29'lara kadar yani ama yine de HDD'de kötü performans gösteriyor. Galiba kernelde başka olaylar dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı