Linux XFCE nasıl kurulur?

EDGE sürümünü yüklüyorum. Yardımlar için teşekkürler.

Hocam ISO imajı modunda yazdırma ve DD modu ile yazdırma var. @Linuxginar hocam sizin dediğiniz gibi DD ile mi yazdırayım.
Umarım ilk hatanızı aldığınızda söve saya Windows'a geri geçmezsiniz. Ne olur ne olmaz bir adet Windows USB'yi hazırda tutun. Ayrıca Rufus yerine balenaEtcher ile yazdırın. Bir de sisteminiz UEFI mi Legacy mi?

Umarım ilk hatanızı aldığınızda söve saya Windows'a geri geçmezsiniz. Ne olur ne olmaz bir adet Windows USB'yi hazırda tutun. Ayrıca Rufus yerine balenaEtcher ile yazdırın. Bir de sisteminiz UEFI mi Legacy mi?
Ben Linux sistemini sorunsuz kullanana kadar uğraşırım. UEFI sanırım.

Bağlantı, sunucu yoğunluğundan olabilir.
Kablosuz bağlantı ile mi devam ediyorsunuz?
Evet.

Ben Linux sistemini sorunsuz kullanana kadar uğraşırım. UEFI sanırım.

Evet.
2.4GHz mi bağlantı?
O da yavaşlığın diğer bir sebebi olabilir. 5GHz frekansı varsa onu tercih edin.
2.4GHz hâlâ çok yavaşsa ethernet ile bağlanmanızı öneririm.

O zaman MBR kullanmayın. GPT seçin. DD modunda yazdırın. Yine de Windows USB bulundurun. Belki donanımsal sorunlar çıkabilir.
Kurulum yapıyor zaten arkadaş. Rufus ile de bir sorun olmuyor. Bazı dağıtımlar DD gerektiriyor. Linux Mint bu konuda sorunlu değil.

2.4GHz mi bağlantı?
O da yavaşlığın diğer bir sebebi olabilir. 5GHz frekansı varsa onu tercih edin.
2.4GHz hâlâ çok yavaşsa ethernet ile bağlanmanızı öneririm.

Kurulum yapıyor zaten arkadaş. Rufus ile de bir sorun olmuyor. Bazı dağıtımlar DD gerektiriyor. Linux Mint bu konuda sorunlu değil.
Şu an Windows ve Linux aynı sistemde galiba.

Hatta Linux hiç yüklenmemiş. Kapatma tuşuyla çıkış yaptım geri açtığımda Windows açıldı. Cinnamon olmadıgaliba diğer sürümleri deneyeyim.

Nerede aynı sistemde?
Diski silip kurulum yapmamış mıydınız?
Hani windows kurarken boot ekranından sonra windows kurulum başlıyordı hocam. Linux kurarken disk kısmı ilk çıkmadı. Linux ekranından İnstall kısmına bastım ve talimatları tamamlayıp disk sıfırlama seçtim ortalama 25 dk geçti ama hala mause dönme işareti takılıydı.

Hani windows kurarken boot ekranından sonra windows kurulum başlıyordı hocam. Linux kurarken disk kısmı ilk çıkmadı. Linux ekranından İnstall kısmına bastım ve talimatları tamamlayıp disk sıfırlama seçtim ortalama 25 dk geçti ama hala mause dönme işareti takılıydı.
Kurarken sürüm ekranından en üstte cinnamon seçip devam etti, direk linux ana sayfası açıldı.

Geri
Yukarı