Linux'a geçilir mi?

Hepinize iyi günler. Şu anda Windows 10'dayım ve Windows 11'e geçmek gibi bir durumum yok. Ben bilgisayarımda oyun oynamayı (spesifik olmak gerekirse, GTA 4, Call of Duty 2, Roblox ve Minecraft) ve müzik dinlemeyi seviyorum. Kulaklığım o kadar iyi olmadığı içinde equalizer apo ve fxsound kullanıyorum. Bunun gibi programların Linux'ta alternatifi var mıdır? Linux'a geçmek bana herhangi bir sorun oluşturur mu?

Equalizer var, oyunların çoğu da çalışıyor. Ama Windows ile özellikle bir derdin yoksa geçmene pek gerek yok.

Ne kadar kolay dağıtımlar olsa da bir alışma sürecin olur birkaç ay. Çünkü çoğu şey farklı yapılıyor Windows'a göre.

Ama istersen Linux Mint deneyeyebilirsin. Kullanımı kolay bir dağıtımdır, sisteme kurmadan live USB olarak deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Equalizer var, oyunların çoğu da çalışıyor. Ama Windows ile özellikle bir derdin yoksa geçmene pek gerek yok.

Ne kadar kolay dağıtımlar olsa da bir alışma sürecin olur birkaç ay. Çünkü çoğu şey farklı yapılıyor Windows'a göre.

Ama istersen Linux Mint deneyeyebilirsin. Kullanımı kolay bir dağıtımdır, sisteme kurmadan live USB olarak deneyebilirsin.

İleriye dönük olsun istedim. Windows 11'in absürt fiyatı ve sistem gereksinimleri yüzünden Windows 10 birkaç yıla elimde kalacağından illaki Linux'a geçeceğim.

İleriye dönük olsun istedim. Windows 11'in absürt fiyatı ve sistem gereksinimleri yüzünden Windows 10 birkaç yıla elimde kalacağından illaki Linux'a geçeceğim.
Windows 10dan 11e update bedava olması lazım ve 100 200 liralara kolayca lisans alabilirsiniz değilse de.

Sistem gereksinimlerinin yüksek olması hala bir problem. Ve TPM 2.0 anakartımda bulunmuyor.

Desteklenmeyen sistemlerde sorun çıkabilir belki. Zaten aşırı hızlı davranmana gerek yok, Windows 10 muhtemelen bayağı uzun süre güvenlik güncellemeleri alacak. Çünkü hala en çok kullanılan Windows sürümü.

Roblox için bunu kullanabilirsin: Grapejuice

Geri
Yukarı