Linux'a virus bulaşmaması için ne yapmalıyım?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bir sitem var dün 8'de saldırdılar. Linkler paylaştılar. Ben konuları silip üyeliklerini iptal ettim fakat linke tıklamış bulundum. Win Defender wardı ama hiçbir işe yaramadı. Kespersky ile tarattım 530 virus buldu ve hepsi PowerShell'den yazılmış trojanler. Saatlerdir virusleri temizlemeye çalışıyorum ama hiçbir av silemiyor. Muhtemelen format atmak zorunda kalacağım. Debian kuracağım, hacklenmemek için ne yapmalıyım Linux'ta?

Linux Mint'de AV vardı diye biliyorum. Onun dışında pek bir şeye gerek yok linuxda. Sadece bilmediğiniz linklere tıklamayın. IPlogger yersiniz.

Bir sitem var dün 8'de saldırdılar. Linkler paylaştılar. Ben konuları silip üyeliklerini iptal ettim fakat linke tıklamış bulundum. Win Defender wardı ama hiçbir işe yaramadı. Kespersky ile tarattım 530 virus buldu ve hepsi PowerShell'den yazılmış trojanler. Saatlerdir virusleri temizlemeye çalışıyorum ama hiçbir av silemiyor. Muhtemelen format atmak zorunda kalacağım. Debian kuracağım, hacklenmemek için ne yapmalıyım Linux'ta?
Root ve kullanıcı şifreniz aynı olmasın. Root şifresi güçlü olsun ve mecbur olmadıkça bilmediğiniz komutlara root yetkisi vermeyin.

Saldırdılar. Sitenin index sayfasına girmem bile uyarı verdi. Anlayabiliyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:

1-bir daha bilmediğin linklere tıklama.
2-clamav yükle.
3-bitwarden kullanarak şifrelerini güvende tut.
4-VPN ile gez veya Tor Browser yükle.

Geri
Yukarı