Çözüldü Linux'a Windows uyumlu dosyalar inebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TahaErsin

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel i3-2120 CPU 3.30 GHz
Ram: 6gb
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 9800Gt 1gb
Linux'a Windows uyumlu dosyalar inebilir mi?

Çözüm

Evet Wine derleyicisi ile çoğu Windows uygulamasını çalıştırabilirsin.

Tavsiyem bottles kullanman olur. Wine'ı ve Proton'u kolayca yönetmene olanak sağlıyor.

Bu arada belirtmeliyim ki Wine dediğim gibi çoğu Windows uygulamasını çalıştırabiliyor. Hatta proton gibi araçlarla oyunlar da çalıştırabiliyor ama bazı oyunlar ve uygulamalar çalışmayabilir. Onların alternatifini yönel derim.

Tavsiyem bottles kullanman olur. Wine'ı ve Proton'u kolayca yönetmene olanak sağlıyor.

Bu arada belirtmeliyim ki Wine dediğim gibi çoğu Windows uygulamasını çalıştırabiliyor. Hatta proton gibi araçlarla oyunlar da çalıştırabiliyor ama bazı oyunlar ve uygulamalar çalışmayabilir. Onların alternatifini yönel derim.

Çözüm
Ne yapmak istiyorsun?

Linux'a geçmek istiyorum fakat kulandığım programların çaılışıp çalışmayacağından şüpheliyim.

Ubuntu'da çalışmaz mı peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışır hocam neden çalışmasın. Bottles her dağıtıma kurulabiliyor zaten.

Hangi programları kullanıyorsunuz?

FL Studio ve ses kartımın uygulamasının inip inmeyeceğimden şüpheleniyordum sağ olun yardım ettiğiniz için.

Peki hangi Linux'u kurayım en iyisi hangisi performans bakımından.

FL Studio ve ses kartımın uygulamasının inip inmeyeceğimden şüpheleniyordum sağ olun yardım ettiğiniz için.

FL Studio orijinal ise bottles ile kurabilirsin. Korsan ise bir şey diyemem. Ses kartının Linux tarafında uygulaması olmasa da EasyEffects ile düzenleyebilirsin. Wine ile kurmayı deneme derim. Bu tür sürücü uygulamaları Wine ile çalışmaz. Onun haricinde ses kartının Linux tarafında resmi veya topluluk desteği çok yüksek ihtimalle vardır.

FL Studio orijinal ise bottles ile kurabilirsin. Korsan ise bir şey diyemem. Ses kartının Linux tarafında uygulaması olmasa da EasyEffects ile düzenleyebilirsin. Wine ile kurmayı deneme derim. Bu tür sürücü uygulamaları Wine ile çalışmaz. Onun haricinde ses kartının Linux tarafında resmi veya topluluk desteği çok yüksek ihtimalle vardır.

Windows uyumlu ZIP dosyaları inebilir mi peki.

Yeni konular

Geri
Yukarı