Çözüldü Linux'ta CS:GO oynanılmaz derecede FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277015

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba son 1 hafta içerisinde Windows 10'dan Linux Mint'e geçme kararı aldım ve CS:GO konusunda suratıma deagle mermisi yemiş gibi oldum oyun Windows 10 olduğu gibi 20-30 arası gezmesine rağmen aşırı oynanılmaz hale getiren drop var. GIF resimleri bile daha anlaşılır izlediğim videoya göre gerçekse 11-13 FPS'e kadar rahat görebiliyordum hatta AC Revelations'ta 10 FPS rahat oynuyordum anlaşılırdı yani oyun. Steam'ın yüklemediği bir sürücü falan olabilir mi yardımcı olursanız mutlu olurum.

Sistem:
  • 8 GB 1600MHz.
  • i5 3470 3.20GHz
  • Intel HD 2500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ubuntu'da sürücü kurma yeri var, oradan ekran kartı sürücüsünü kurabilirsin.

Bir de 32-Bit libraries kurulu mu?
Hocam eğer emülatör ile oynuyorsanız için FPS düşmesi olabilir. Ekran kartı ve diğer sürücüleri güncellemeyi deneyin. Bazı firmalar Linux'a sürücü desteği vermediği için sorunlar yaşanabiliyor.

Son düzenleme:
Üzgünüm Windows işletim sistemi kullanımı azaltmak istiyorum hatta kullanmamak yeni güney köprüsü ve ekran kartı daha maakul duruyor.
ya da CS:GO oynamamak.

Ubuntu'da sürücü kurma yeri var, oradan ekran kartı sürücüsünü kurabilirsin.

Bir de 32-Bit libraries kurulu mu?

Intel için ekran kartı sürücüsü kurulmuyor halihazırda kuruk bir yazılım var ve o destekliyor.

Daha önce hiç öyle bir şey kurmadım bakayım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-04-08 08-50-34.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-04-08 08-50-34.png
    15 KB · Görüntüleme: 82
Merhaba son 1 hafta içerisinde Windows 10'dan Linux Mint'e geçme kararı aldım ve CS:GO konusunda suratıma deagle mermisi yemiş gibi oldum oyun Windows 10 olduğu gibi 20-30 arası gezmesine rağmen aşırı oynanılmaz hale getiren drop var. GIF resimleri bile daha anlaşılır izlediğim videoya göre gerçekse 11-13 FPS'e kadar rahat görebiliyordum hatta AC Revelations'ta 10 FPS rahat oynuyordum anlaşılırdı yani oyun. Steam'ın yüklemediği bir sürücü falan olabilir mi yardımcı olursanız mutlu olurum.

Sistem:
  • 8 GB 1600MHz.
  • i5 3470 3.20GHz
  • Intel HD 2500.

CS:GO'nun Linux'a tam desteği var ve gayet optimize çalışıyor. Oyunda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Linux'ta FPS artışı yaşayacağınız tek olay RAM darboğazı. Sizde de RAM gayet yeterli. İşlemci desen aynı şekilde. HD 2500'den drop yiyorsunuz gibi. HD Graphics'i bilmiyorum ama AMD APU'larda çift kanal RAM kullanınca bayağı performans artışı oluyordu.

Geri
Yukarı