Linux'ta hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

Linuxta hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz ve neden?

• GNOME

Oy: 19 45,2%
  • XFCE

Oy: 6 14,3%
  • Cinnamon

Oy: 1 2,4%
  • KDE

Oy: 13 31,0%
  • Enlightenment

Oy: 0 0,0%
  • IceWM

Oy: 2 4,8%
  • MATE

• LXDE

• Deepin

• pantheon

• budgie

• LXQt

• Sugar

• DİĞER

Oy: 5 11,9%

• Oy verenlerin toplamı
    42
Hocam Debian'ın en zor tarafı sitesinde ISO'yu bulabilmek. 😄 bu arada Mint Xfce denediniz mi? Belki seversiniz.

Xfce terminalden indirdim denedim monitör 144Hz ama Max 120 desteği vardı orada da durmadı 60a aldı sanırm kendini, YouTube videolarında yırtılmalar oldu biraz, temiz bir kurulum yapsam muhtemelen daha stabil çalışacaktı, bir ara öylede denerim. Bu süreçte biraz bozdum tty ekranına atıyor oturum kapat yapınca startxfce4 komutuyla filan masaüstü ortamlarına geçebiliyorum artık :/

Xfce terminalden indirdim denedim monitör 144Hz ama Max 120 desteği vardı orada da durmadı 60a aldı sanırm kendini, YouTube videolarında yırtılmalar oldu biraz, temiz bir kurulum yapsam muhtemelen daha stabil çalışacaktı, bir ara öylede denerim. Bu süreçte biraz bozdum tty ekranına atıyor oturum kapat yapınca startxfce4 komutuyla filan masaüstü ortamlarına geçebiliyorum artık :/

Hocam masaüstü ortamı üzerine masaüstü ortamı indirmek pek iyi değil Linux Mint'te. İlk başladığımda Xfce'nin yanına KDE indirmiştim. Berbat çalışıyordu bir sürü hata vardı. Bu tip şeyler yapacaksanız Debian çok daha iyidir.

KDE den bugün gnome ye geçtim. Kde çok güzel ama sıkıntılı. X11de mi öyle bilmiyorum ama animasyonları kasıyor ve sistemin performansını düşürüyor. Gnome baya iyi oldu aslına bakarsanız.
Screenshot from 2023-08-28 21-21-39.png

Hemen hemen hepsini...
Bilgisayarımda Windows hariç Arch tabanlı 3 dağıtım kurulu.
ArcoLinux'da masaüstü olarak XFCE, pencere yöneticisi olarak Openbox, Fluxbox, Awesome, BSPWM, Qtile ve İ3WM,
EndeavourOS'da Gnome ve Cinnamon,
Manjaro Linux'da KDE kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı