Linux'ta hotspot (erişim noktası) nasıl açılır?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Selam. Linux'ta nasıl hotspot yani mobil erişim noktasını açabilirim? Windows'da iken bu özelliği bayağı kullanıyordum.
Bilgisayarımda ki internet bağlantısını telefonuma bağlamak istiyorum? Linux'ta bunu yapmak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ayarlarında hotspot olarak aç var, bilgisayarınız Wireless üzerinden bağlanıyorsa onu kapatmanızı ister sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ayarlarında hotspot olarak aç var, bilgisayarınız Wireless üzerinden bağlanıyorsa onu kapatmanızı ister sadece.
Hocam, öyle bir ayar bulamadım...
1676968469531.png

KDE Plasma kullanıyorum bu arada.

Sol altta, "Sıfırla" yazan yerin üzerinde ayar butonu var, orada var mı bir şey?

Youtube da şunu buldum, buna benzer bir şekilde açabiliyor olman lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sol altta, "Sıfırla" yazan yerin üzerinde ayar butonu var, orada var mı bir şey?
Şöyle bir pencere beliriyor,
1676968904481.png

Youtube da şunu buldum, buna benzer bir şekilde açabiliyor olman lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şimdi deniyorum teşekkürler.

Artı butonundan da yani yeni network ekleme yerinden de new network (shared) şeklinde paylaşımlı ağ yani hotspot eklenebilir olması lazım bir de öyle dene olmazsa.

O da böyle imiş;

Geri
Yukarı