Linux'ta İnternet Olması Gerekenden Çok Daha Hızlı

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
Arkadaşlar, bunu neden başlık olarak açtığımı sorguluyor olabilirsiniz, ancak Linux'a 8 ay sonra tekrar geçtiğimden beri gerçekten almam gerekenden çok daha fazla bir hız alıyorum. 35 Mbit bir paketim var ve Windows 10 kullanırken 4.1-4.2 MB/s civarı bir hız alıyordum. Salı günü Ubuntu'ya geçtim 4.7-4.8 MB/s civarı alıyorum. Tabii ki şikayet etmiyorum, ancak 35 X 0,125 yaptığımızda sonuç 4.375 çıkıyor, yani üst sınır bu ve buna rağmen ben 4.7 alıyorum. Servis sağlayıcısı bir yanlışlık yapmış olmasın?

Son düzenleme:
Arkadaşlar, bunu neden başlık olarak açtığımı sorguluyor olabilirsiniz, ancak Linux'a 8 ay sonra tekrar geçtiğimden gerçekten almam gerekenden çok daha fazla bir hız alıyorum. 35 Mbit bir paketim var ve Windows 10 kullanırken 4.1-4.2 MB/s civarı bir hız alıyordum. Salı günü Ubuntu'ya geçtim 4.7-4.8 MB/s civarı alıyorum. Tabii ki şikayet etmiyorum, ancak 35 X 0,125 yaptığımızda sonuç 4.375 çıkıyor, yani üst sınır bu ve buna rağmen ben 4.7 alıyorum. Servis sağlayıcısı bir yanlışlık yapmış olmasın?

İşletim sistemlerinin arka planında yapılan veya yapılmayan işlemler farklı olduğundan 0.3 0.5 gibi hzı farkları normal karşılanabilir.

İşletim sistemlerinin arka planında yapılan veya yapılmayan işlemler farklı olduğundan 0.3 0.5 gibi hzı farkları normal karşılanabilir.
Ama hocam üst sınır 4.375 iken ben üst sınırın bile çok üstünde bir hız alıyorum. Anormal değil mi biraz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı