Linux'ta sanal makine ile oyun oynarken FPS ne kadar düşer?

Eğer dahili ekran kartınız varsa yani şöyle mesela İntel + Nvidia sahipsiniz İntel'i Linux'ta kullanırsınız. KVM + GPU Passthrough yaparakta oynayamadığınız oyunları sanal makinede oynarsınız. Yani Nvidia'yı da Windows'ta kullanmış olacaksınız.

Bazıları diye eklemeyi unutmuşum hocam.
Yanlış bilgi olarak rapor edilmiş.
Düzeltilmiş oldu.
hocam sonunda ceza bitti peki windows arayüzüne benzeyin iki dağıtım buldum manjaro vede linux mint hangisi daha mantıklı ek olarakta fedorayı güzel buldum hangisi mantıklı

Hocam sonunda ceza bitti peki Windows arayüzüne benzeyin iki dağıtım buldum Manjaro ve de Linux Mint hangisi daha mantıklı ek olarak da Fedora'yı güzel buldum hangisi mantıklı.

Sanırım ilk kez kuracaksınız bence Fedora'yı KDE Plasma veya cinnamon ile kurmanız sizin yararınıza olacaktır. Windows'a en çok benzeyen 2 görünüştür.

Ekran kartınız nedir? NVIDIA ise cinnamon kurmak daha az uğraşlı olacaktır.

Sanırım ilk kez kuracaksınız bence Fedora'yı KDE Plasma veya cinnamon ile kurmanız sizin yararınıza olacaktır. Windows'a en çok benzeyen 2 görünüştür.

nvıdıa

bir kere ubuntu denemiştim ama çok garip gelmişti

NVIDIA.

Bir kere Ubuntu denemiştim ama çok garip gelmişti.

Cinnamon'un görünüşü baktığınız Linux Mint ile aynıdır. Ve oturum açarken bir ayar seçmeniz gerekmez.
Olsun ben biraz uğraşır biraz daha modern bir görünüş isterim dersen KDE Plasma indirebilirsin.

Ne farkı var dersen bence cinnamon kurmak daha mantıklı. Daha az uğraşırsın bir de benim bilgisayarımda KDE Plasma biraz daha hantal (Grafik birimim kötü olduğu için olabilir.).

Biraz daha bekleyip başkalarının da görüşünü bekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı