Linux'ta şarkı sözünü duvar kağıdına yansıtma

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
Boyle bir projem var, isterseniz kullanabilirsiniz:

1650828926375.png

Bu sekilde dinlediginiz sarkinin sozlerini lyricsgenius'ta aratiyor ve duvar kagidinin ustune yaziyor. Kurulum vs. readme dosyasinda belirtilmistir. Kolayca kurabilir, ~/.config/walyrics/config.py dosyasindan kolayca konfigure edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel bir proje. Başarılar dilerim. Taktik olarak da bir müzik çalar uygulaması olabilir bu. Şarkıya göre sözleri böyle ekran versin.
1650819384623.png

Çok güzel bir proje. Başarılar dilerim. Taktik olarak da bir müzik çalar uygulaması olabilir bu. Şarkıya göre sözleri böyle ekran versin.
Eki Görüntüle 1369749
Yapacagim hocam, projenin daha basindayim.

Basitce yazi yazip /tmp'ye atiyor ve duvar kagidi olarak ayarliyor. Dolayisiyla kayan yazi yumusak olmasa da yavas yavas olacak. Dekoratif amacli yapmistim ama burada buyuk bir cevher gorunuyor Linux rice-severleri icin.

Lisans koymamışsın. Ayrıca kurulum kolaylığı olsun diye bir Makefile veya direk PyPi'ya koymanı tavsiye ederim.

Ayrıca /tmp/e wallpaperı koymak bir yeniden başlama ile wallpaperı silmez mi?
Yine unuttuk yav 😄

Wallpaper zaten gecici oluyor. Playerctl'de her play-pause etkinliginde calisacagindan gerek duymadim onu saklamaya. Hatta kendisi onceki pngleri siliyor tmp dolmasin diye.

Wallpaper zaten gecici oluyor. Playerctl'de her play-pause etkinliginde calisacagindan gerek duymadim onu saklamaya. Hatta kendisi onceki PNG'leri siliyor tmp dolmasin diye.
Yine onu değiştirebilsek güzel olurdu. Config dosyasına store_wallpaper_permanently gibi bir ayar koyup True olursa wallpaperı /etc/walyrics ya da /usr/share/backgrounds gibi bir klasörde saklayabilir.

Yine onu değiştirebilsek güzel olurdu. Config dosyasına store_wallpaper_permanently gibi bir ayar koyup True olursa wallpaperı /etc/walyrics ya da /usr/share/backgrounds gibi bir klasörde saklayabilir.
Hemen ekliyorum, simdi Little Darling dinlerken fanlar aglamaya basladi harf limiti koyuyorum. Bazi sarki sozleri API kaynakli soz degil de cok uzun metinler oluyor bu da islemeyi uzun surduruyor.
1650831494954.png

Eklenmistir.

Simdi istedigin ozelligi ekliyorum.
@433815 istedigin ozelligi ekledim, ~/.walyrics klasorunde saklanacak persist secilirse. Pushladim.
Thumbnail de ekledim, artik sarkilarin resmini de gorebilirsiniz. Sira sira multimedya ozelliklerini ekleyecegim ama artik gec oldu. Yavas calisacagim biraz.
1650834129830.png

Son düzenleme:
Hemen ekliyorum, simdi Little Darling dinlerken fanlar aglamaya basladi harf limiti koyuyorum. Bazi sarki sozleri API kaynakli soz degil de cok uzun metinler oluyor bu da islemeyi uzun surduruyor.
Eki Görüntüle 1369755
Eklenmistir.

Simdi istedigin ozelligi ekliyorum.
@433815 istedigin ozelligi ekledim, ~/.walyrics klasorunde saklanacak persist secilirse. Pushladim.
Thumbnail de ekledim, artik sarkilarin resmini de gorebilirsiniz. Sira sira multimedya ozelliklerini ekleyecegim ama artik gec oldu. Yavas calisacagim biraz.
Eki Görüntüle 1369784
Hacı çok iyi ve beni de teşvik ediyorsun vallahi. Maaşallah diyeyim. Nazar değmez İnşallah, amin.

Geri
Yukarı