Linux'tan Windows 10'a geçilmiyor

Baslikta da gormus oldugunuz gibi Linux'dan maalesef Windows'a geri donemiyorum. Bir merakla 1-2 hafta once kurmustum fakat dun itibarıyla Windows'a geri donmek istedim fakat bir turlu beceremedim. Neye elimi attiysam bir sıkıntı cikti. Su ana kadar WoeUSB UNetbootin kullanarak Windows'un ISO dosyasini USB'ye yazmaya calistim fakat surekli bir sorun cikti. İlk basta WoeUSB'yi kuramadim direk kendisi acilmiyor 1-2 kere silip bastan kurmayi denedim fakat beceremedim. UNetbootin sorunsuz sekilde kuruldu onunla birlikte Windows'un ISO dosyasini USB'ye yazmayi basardim fakat format ekraninda asagida birakacagim sorunla karsilastim (fotografi internetten aldim fakat hatanin tıpatıp aynisi). Kisacasi Linux'da hapis oldum ve kurtulamiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum.

70539568_938659876468453_2414823067000766464_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventoy kullan. Ventoy programını flash belleğe yaz. Sonra Windows 10 güncel ISO dosyasını indirip flash belleğe öylece at. Bu kadar. WoeUSB programı sorunlu. WoeUSBng adında bir program var onun yerine kullanılmalı. Ventoy ise hepsinden iyi.
UNetbootin'i boşver.

Shift + F10. Dikkat bu diski silecek!
diskpart lis dis sel dis 1 (1 yerine yükleyeceğin diskin numarasını yaz.) clean cre par pri for fs=NTFS QUICK act ass
Hala olmazsa aynı adımları clean komutundan sonra Convert MBR ya da Convert GPT yazarak dene.
Dahada olmuyorsa diskinin sürücüsü yoktur Windows kurulumunda. Başka ISO kullan.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu sorununuzu çözecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı