Linux'tan Windows 10'a nasıl geçilir?

Sherlocat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kuzenim linkteki laptopu aldı. Nasıl Windows 10'a geçeceğiz? Ve keyi nereden almasını önerirsiniz? Şunu ekleyeyim, Linux ile ilgili zerre bilgimiz yok.

Ben Linux'tan Windows format USB'si hazırlamayı gerçekten çok kez denedim, artık benim beceriksizliğimden mi kaynaklı bilemiyorum ama başarısız oldu hepsi. Windows'u kur dedikten sonra Windows 10 Home, Pro vs seçimini yaptığımız yer ekrana gelmedi ve sürücü hatası verdi. Ötesine de gidemedim. En son internet kafeden Rufus ile Windows kurup evde formatlayarak çözdüm. Başarılar diliyorum ama bu bahsedilen yöntemlerin hiçbirini yapamamıştım, umarım sizde olur.

Gözüm korktu biraz.

Gözüm korktu biraz.
Gözünüz korkmasın bilgisayar zarar görmez, ama ben başaramamıştım. WoeUSB benim USB'mi görmedi, uçbirime yazdığımız kodlarla kurduğumda bahsettiğim sürücü hatasını verdi, Etcher'ı bile denedim o da USB'yi görmedi. USB'yi ayrı ayrı NTFS ve FAT32 yaparak bu yöntemleri denedim ama hiçbirisi olmadı. Ubuntu'daydım, Android'den Linux Mint kurulum USB'si hazırlayarak onu bile kurdum ondan ayrı denedim, yine başaramadım. Belki de benim beceriksizliğimdendi, hiç bilemiyorum.

Linux sürümü buymuş. Acer'in kendi sitesinde FreeDOS yazıyor. Acaba FreeDOS mu?

_20210913_233616.png

Ben Linux'tan Windows format USB'si hazırlamayı gerçekten çok kez denedim, artık benim beceriksizliğimden mi kaynaklı bilemiyorum ama başarısız oldu hepsi. Windows'u kur dedikten sonra Windows 10 Home, Pro vs seçimini yaptığımız yer ekrana gelmedi ve sürücü hatası verdi. Ötesine de gidemedim. En son internet kafeden Rufus ile Windows kurup evde formatlayarak çözdüm. Başarılar diliyorum ama bu bahsedilen yöntemlerin hiçbirini yapamamıştım, umarım sizde olur.
Ventoy kullandıysanız aynı olay bana da oldu, WoeUSB ile yazdığımda sorunsuz çalıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı