Çözüldü Linux'tan Windows 10'a USB'den format atarken hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iCroxy

Centipat
Unetbootin programı sayesinde Windows 10 ISO dosyasını USB belleğime yazdırdım (SanDisk) ve BIOS'dan da disk sıralamasında USB belleğimi en üste aldım. Kaydedip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ve BIOS ekranı gittikten sonra karşıma şu hata çıkıyor:
this is not a bootable disk. Please insert a bootable floppy and press any Key to try again.
İnternette bu hata ile ilgili ne bir video ne de bir yazı bulabildim. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Not: Format atmadığım zaman bilgisayar normal açılıyor. Yani hard diskimde bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu kurmak yerine dd komutu ile yapması daha iyi olmaz mı? Az önceki linkini vermiştim arkadaşa ama uygulamamış. Birde benim önerimi deneyin isterseniz. @iCroxy
Hocam dd komutu da işlemiyor, daha geçenlerde denedim ama hata verip kapanıyor kurulum. Yine de komutu vereyim:

Kod:
sudo dd if=Windows.iso of=/dev/sdf bs=4M
Evet.

burak@burakgider:~$ snap install woe-usb --edge
snap "woe-usb" is already installed, see 'snap help refresh'
Programlar kısmında Woe-USB görüyor musunuz? Ya da arama çubuğuna yazdığınızda.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü - 2020-01-05 15.02.48.png
    Ekran görüntüsü - 2020-01-05 15.02.48.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 43
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı