Linux'tan Windows'a nasıl geçilir?

Poacaq

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bir hata yaparak Linux'a geçtim. Şöyle bir sıkıntı var: USB boot için uygulama yükleyemiyorum. En büyük sorunum şu anlık o. Gösterebilirseniz iyi olur. 2015 LTSB sürmüne geçeceğim. Önceden Windows 10'dan 8.1'e geçmiştim fakat onu USB ile değil ISO dosyasındaki setup.exe ile yaptım belki olur diye gene aynısını yapayım dedim fakat olmadı.

Bash:
sudo apt install git p7zip-full python3-pip python3-wxgtk4.0 grub2-common grub-pc-bin
Bash:
sudo pip3 install WoeUSB-ng

Sonrasında şu şekilde yazdırma işlemi yaparsınız:
Bash:
sudo woeusb --device /path/to/iso/file /dev/XXX --target-filesystem NTFS

/path/to/iso/file: ISO dosyasının konumudur.
/dev/XXX: lsblk komutunun çıktısında gözüken USB adıdır.

Örnek kullanım:

Bash:
sudo woeusb --device /home/$USERNAME/ISOs/Windows.iso /dev/sdb --target-filesystem NTFS

Şu şekilde Windows USB oluşturabilirsiniz.

Rufus Linux sistemlerde yok.

Evet sonradan fark ettim kusra bakmayın. WoeUSB veya unibootin kullanabilirsiniz. Ya da arkadaşın yazdığı gibi komutlarla da yapabilirisiniz.

Hocam yeni yöntemler çıktı, woeusb çok yorucu bir çözüm. Ventoy ile kolayca işinizi çözebilirsiniz.

Bu sayfadan .tar.gz olan linux sürümü indirin. Bu araç sizin için bootable ortam oluşturur. Programı indirip USB'nizi seçin ve onaylayın. Unutmayın içerisindekiler silinecektir.

Ardında internetten indirdiğiniz Windows ISO'sunu direk USB'nin içine atın ve bitti. Artık bilgisayarınızı yeniden başlatıp Ventoyu seçerek format işleminize başlayabilirsiniz.

Evet sonradan fark ettim kusra bakmayın. WoeUSB veya unibootin kullanabilirsiniz. Ya da arkadaşın yazdığı gibi komutlarla da yapabilirisiniz.

Olay o zaten hiçbirini kurmayı beceremedim.

Son adımı tam anlayamadım.

Hocam yeni yöntemler çıktı, WoeUSB çok yorucu bir çözüm. Ventoy ile kolayca işinizi çözebilirsiniz.

Bu sayfadan. Tar. Gz olan Linux sürümü indirin. Bu araç sizin için bootable ortam oluşturur. Programı indirip USB'nizi seçin ve onaylayın. Unutmayın içerisindekiler silinecektir.

Ardında internetten indirdiğiniz Windows ISO'sunu direk USB'nin içine atın ve bitti. Artık bilgisayarınızı yeniden başlatıp Vento'yu seçerek format işleminize başlayabilirsiniz.

Hocam ben Linux'tan hiçbir şey anlamadığım için Vento'yu indirdim fakat nasıl kurulacağını anlamıyorum.

Cevap yok sanırsam.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2023-01-21 17-15-55.png
    Ekran Görüntüsü - 2023-01-21 17-15-55.png
    49,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Ventoy'u nereye indirdiniz şu an?

Hocam hallettim falan fakat ISO bozuk çıktı ve ben fark etmedim ondan diski silip yeni kuracaktim fakat hata çıktı disk olusturulamiyor diye sonra da başlangıç bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı