Linux'umu nasıl kişiselleştirebilirim?

Xfce kullanıyorum konu anlaşılırdır umarım.
XFCE Look üzerinden tema bakın ve indirin.

Terminal için renk kişiselleştirmesi için Gogh kullanabilirsiniz.

Terminal kabuğu olarak Zsh veya Fish kullanabilirsiniz.

İkonlar olarak da Papirus ailesi genel olarak önerilebilir. Candy de ben çok severim.

Ardından indirdiğiniz temayı .themes klasörü yoksa Home dalında, oluşturun ve içine tema dosyasını atın. Sonra zaten ayarlarda Görünüm kısmında seçebilirsiniz.

Xfce look üzerinden tema bakın ve indirin.

Terminal için renk kişiselleştirmesi için gogh kullanabilirsiniz.

Terminal kabuğu olarak zsh veya fish kullanabilirsiniz.

İkonlar olarak da papirus ailesi genel olarak önerilebilir. Candy de ben çok severim.

Ardından indirdiğiniz temayı. Themes klasörü yoksa Home dalında, oluşturun ve içine tema dosyasını atın. Sonra zaten ayarlarda görünüm kısmında seçebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Terminal için renk kişiselleştirmesi için Gogh kullanabilirsiniz.

Terminal kabuğu olarak Zsh veya Fish kullanabilirsiniz.
Terminal için kabuğunuza uygun şekilde starship kurup terminal kabuğunuzun config dosyasına ekleyip terminal görünümünüzü özelleştirebilirsiniz arkadaşın söylediklerine artı olarak.

Ben bu temayı kullanmaktayım.
Ben bu temayı sevdiğim bir YouTuber de bunu kullanıyordu :p güzel bende kullanırım büyük ihtimalle.

İnternetten tema indirebilirsiniz. Ekstradan Plank, Conky gibi araçlarla çok daha güzel şeyler yapabilirsiniz. İnternette nasıl yapılacağı ile alakalı bir sürü içerik var. Linuxscoop'un kanalına göz atabilirsiniz örneğin. Çoğu DE için(Xfce dahil) kişiselleştirme videoları çekiyor.

Geri
Yukarı