Lisans tezi için anket çalışması

ahmetycel

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba ben Ahmet. Sağlık yönetimi son sınıf öğrencisiyim. Bitirme tezim için anket çalışması yapıyorum. Anketimin amacı, gençlerin sağlık okuryazarlığı ve sağlıklı yaşam biçimleri arasındaki ilişkiyi ölçmek.

Anket yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve kimliğinizi belirleyici hiçbir soru bulunmamaktadır. Verdiğiniz cevaplar kimseyle paylaşılmayacak olup sadece tezim için kullanılacaktır. Toplanan veriler bilimsel amaçlarla kullanılacağından doldurma yaparken bunu göz önünde bulundurarak size en uygun yanıtı işaretleyiniz.

Anketim için 18-26 yaş aralığındaki bireylerin katılımına ihtiyacım var. Yaklaşık 150 katılımcıya daha ulaşmam gerektiğinden ve bir haftam kalmasından ötürü her türlü desteğe açığım. Destek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Anket Bağlantısı

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi fikrimi belirtmem gerekirse bazı sorular için bazı seçenekler yetersiz kalıyordu ve insanı ikilemde bırakıyordu. Yine de geniş çaplı düşünerek anketi doldurdum. Umarım faydası olur :)

1682670359454.png

İlahi bir gücün varlığına katılırım sorusu ne alaka?

Merhaba sovingwa, tezim için kullandığım ölçeklerin geçerlilik ve güvenilirlik çalışmalarının yapılmış olması gerekiyor bu yüzden araştırma veri toplama aracı olarak walker ve arkadaşlarının 1996 da geliştirdiği Türkçe geçerlilik ve güvenilirlik çalışmalarını bahar ve arkadaşlarının 2008 de yaptığı “sağlıklı yaşam biçimi ölçeği II” ölçeğini kullandım. O soruyu ben hazırlamadım. Sizi rahatsız eden bir soruyla karşılaştığınız zaman istediğin anda anketten ayrılma hakkına sahipsiniz gönder tuşuna basmadığınız taktirde veriler bana ulaşmayacaktır. Gönderdiğiniz taktirde verdiğiniz cevaplar yalnızca tezim için kullanılacak ve kimseyle paylaşılmayacaktır.

@ahmetycel
Ankette bulunan sorular güzeldi, dediğim gibi sadece o bahsettiğim soru "sağlık okuryazarlığı ve sağlıklı yaşam" ankettin de olması garibime gitti. Umarım hemen ankette hedeflediğiniz sayıya hemen ulaşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı