Tezim için Kitap Hediyeli Anket Çalışması

alierendiyebiri

Decapat
Merhabalar ben Ali Eren, Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olarak bu sene Türkiye'deki oyuncuların demografik özellikleri, psikolojik eğilimleri ve davranışları konusunda bitirme tezi hazırlıyorum.

Anket Linki: Anket

Çekiliş için sizden e-mail adresi istiyorum ileride iletişime geçmek için. E-mail adresleriniz herhangi bir şekilde kötü amaçlı kullanılmayacaktır. Çekilişe katılmak istemeyen arkadaşlar doldurmayabilir. Gerekli değildir.

Vaktinizi çok almaz, maksimum 3-4 dakikanız gider. :)

Ulaşmak istediğim -minimum- doldurulmuş anket sayısı 300 civarıdır. Lütfen sallayacaksanız hiç doldurmayın. Bilimsel bir araştırma için kullandığımdan yanlış cevaplar güvenilirlik ve tutarlılık oranını değiştirecektir.

Not : Oyun türleri arasında eklemediğimiz veya unuttuğumuz elbette olacaktır. Fazla kalabalık olmaması açısından hepsini eklemedik. Eğer oynadığınız ve bizim unuttuğumuz oyun varsa affola, sizlerden ricam diğer bölümüne bahsettiğiniz oyunu yazmanız.

Elimde bulunan ve çekilişle göndermeyi düşündüğüm bazı kitaplar şunlardır.
  • Walter Isaacson - Steve Jobs
  • Paulo Coelho - Simyacı
  • R.A Salvatore - Drizzt Efsanesi Anayurt
Elimde daha çok kitap var. Hepsini bulduktan sonra tam liste koyarım. :)

Yardımlarınız için teşekkür eder iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
A
Keşke anketi herkes tarafından kolay erisilebilen bir platformda açsaydiniz.

Ankete katilmak istiyordum ama sırf anket icin Donanim Haber'e uye olmak istemediğimden vazgeçittim.
Anketi doldurmak için donanımhabere üye olma şartı yok, aynı başlık ordada açıldı. Lisans tezi çalışmasını beraber yürüttüğüm arkadaşım açtı ordaki başlığı.
Katıldım, hayırlısı :)
Steve Jobs kitabına talibim :)
Katılımın için teşekkürler ve bol şanslar 🙂
Hayır. Google Formlar üzerinden yapılıyor anket.

Hadi bakalım. İnşallah bana çıkar. :D
Katılımın için teşekkürler, İnşallah 🙂🙂

Son düzenleme:
Demografik özellikler ve sosyal davranışlar ile ilgili maddeler var ama psikolojik eğilimlerle ilgili maddeler hangileri anlayamadım. Doldurdum, iyi çalışmalar diliyorum.
psikolojik eğilimlerden kasıt 8-12. yaşam memnuniyeti soruları ile kişi gerçek hayatından memnun olamadığı için mi oyun oynayarak kendini tatmin edip etmediğini analiz etmeye çalışıyoruz. misal olarak bir kişinin gerçek yaşamda cesaret edemediği davranışları oyun içinde rahatlıkla yapabilmesi(adam öldürme vs.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı