Lisanslı format flaşı oluşturma

OEM'in amacı o zaten. Son kullanıcı için bir kere girildikten sonra tekrar lisansla uğraşmamak için.
Dostum tamam işte? Palavra falan yok. Bildiğin 10-20 liralık retail lisanslar alıp giriyordum. Lisansı anakarta işliyordu Windows.

Dostum tamam işte? Palavra falan yok. Bildiğin 10-20 liralık retail lisanslar alıp giriyordum. Lisansı anakarta işliyordu Windows.
Anakarta gömme işi sadece fabrika üretiminde gerçekleşir. Normal bir kullanıcı OEM lisansı aktif ettiği zaman Windows lisans anahtarı ile anakart donanım bilgilerini kaydeder. Sen tekrar format atıp Windows Etkinleştir dediğin zaman Windows senin anakart bilgilerini sorgulayıp eşleşen lisans anahtar varsa windows etkinleşiyor. Üretici dışında anakartın BIOS'una veri yazma izni yoktur. OEM ve RETIAL lisansları bu şekilde işliyor, farkı RETIAL lisansı başka bir bilgisayarda aktif ettiğin zaman yeni bilgisayarın anakart bilgilerini kaydeder ancak OEM de başka bir bilgisayarda kullanılamaz sadece aktif edilen ilk anakarta ait olur, anakart çöp olursa lisans anahtarda çöp oluyor.

Anakarta gömme işi sadece fabrika üretiminde gerçekleşir. Normal bir kullanıcı OEM lisansı aktif ettiği zaman Windows lisans anahtarı ile anakart donanım bilgilerini kaydeder. Sen tekrar format atıp Windows Etkinleştir dediğin zaman Windows senin anakart bilgilerini sorgulayıp eşleşen lisans anahtar varsa windows etkinleşiyor. Üretici dışında anakartın BIOS'una veri yazma izni yoktur. OEM ve RETIAL lisansları bu şekilde işliyor, farkı RETIAL lisansı başka bir bilgisayarda aktif ettiğin zaman yeni bilgisayarın anakart bilgilerini kaydeder ancak OEM de başka bir bilgisayarda kullanılamaz sadece aktif edilen ilk anakarta ait olur, anakart çöp olursa lisans anahtarda çöp oluyor.
Dostum ben de diyorum ki oluyor. Freedos gelen cihazıma 3 sene önce bir kere lisans girdim. Sayısız format attım. Bir kere benden lisans istemedi. Hep aynı lisansla etkinleşti

USB kurulum diski oluşturduktan sonra USB'nin içerisindeki "Sources" klasörünün altına "PID" adlı bir ".txt" dosyası oluşturun; oluşturduğunuz "PID.txt" dosyasının içerisine de aşağıdaki xxxx olarak belirttiğim kısıma lisans kodunuzu yazın.
Kod:
[PID]
Value=XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

Dostum ben de diyorum ki oluyor. FreeDOS gelen cihazıma 3 sene önce bir kere lisans girdim. Sayısız format attım. Bir kere benden lisans istemedi. Hep aynı lisansla etkinleşti.

Benim Windows'ta olduğum zamanlarda böyleydi. Kendi kendine etkinleşiyordu.

Geri
Yukarı