Lise 1 Boy Uzamama Sorunu

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu durum beni çok üzüyor ortaokulda ki benden 2-3 cm uzun olanlar 1.80 üzerine çıktı ama benim boyum az uzadı Haziran'dan bu yana taş çatlasın 2cm anca uzamışımdır yaşıtlarımın boyu aniden fırladı benim öyle bir uzamam gerçekleşmedi, boyum uzaması durdu mu? Doktora randevu aldım ama sizin görüşünüz nedir çevremdekiler en az 1.85 olursun diyorlar ama ben uzamıyorum gibi geliyor Babam, dayım, amcam 1.82-1.83 civarlarında bu arada yaşıtlarıma göre iri yarıyım çoğu 18-19 yaşındakilerden daha kalıplıyım ama boyum uzamıyor sanki. 15'den sonra boy atar mıyım?

Dipnot: Yaş 14 2020 Ocak'ta 15 olacak, boy 1.76.5 kilom 77.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.83 olsam yeter bana da uzamıyorum gibime geliyor, babam 20 yaşına kadar aralıksız uzamış.

Babanla aranızda 5-6cm fark var ve senin daha 4-5 yılın var, babanı geçebilirsin kendine iyi bakarsan.
Spor yap, düzenli ve iyi beslen ve en geç 22:00 veya 23:00 da uyu.

Bunlar sadece örnek. Bunun gibi kaynakları araştırabilirsin. (Bazen aralarında farklılıklar olabiliyor)
Araştır - Uygula - Sonuçlarını gör. Eğer sonuçlardan memnunsan devam edersin.

Ocakta 18 yaşıma giricem ve boyum 1.70. Ben dert etmiyorum ki senin yaşın 14 ve 1.76. Dert etmene inan zerre gerek yok. Uzarsın diye düşünüyorum. Şahsen benden kısalar bile uzadı geçti hatta bana fark koydular :D Uzarsın yani.

Yaşım 16 boyum 1.90 basketbol oynuyorum. Bence fark edecek şekilde boyunu etkileyebilir. Ama boyun kısa değil kesinlikle. Ekstra olarak daha uzarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı