1 yıldır boy uzamaması

Genetin barkodunuzu BİM kasasına okuttunuz beyefendi? Anneniz 155 babanız 180 ortalaması 1.65 1.70 civarı dedenizin genleri sizi fazla etkilemez.

Sakalla boy uzamasının kanıtlanmış bir alakası yok.
Neye göre hesapladınız genetiğimi? Ben de zaten 155 ile 180 ortalamasını 1.74 olduğunu söylüyorum.

Genetin barkodunuzu BİM kasasına okuttunuz beyefendi? Anneniz 155 babanız 180 ortalaması 1.65 1.70 civarı dedenizin genleri sizi fazla etkilemez.

Sakalla boy uzamasının kanıtlanmış bir alakası yok.
Kanıtlanmış olduğunu yazan kim?
Zaten bu bölümde çoğu hesaplamalar kanıtlı değil. Şu anda basketbolun, zıplamanın bile boy uzattığına dair kanıtlar yok.
Her doçentimiz ayrı bir şey söylüyor boylarla alakalı, ben tecrübemden bahsettim. Kanıtlanmış boy bilginiz varsa yazın görelim
Anne ve babanızın boyunu toplayın 2'ye bölün 167 yapıyor 2 aşağı 2 yukarı alakası yok 1.75 ilen.
Ayrıca bilimsel araştırmalar boy hesabını o şekilde yapmıyor. Tamamen mantıksız. Kafadan atma iş yapmayın.

Hiç araştırmadan gelmişsiniz burada konu hakkında tartışıyorsunuz "temel" boy hesabı şu şekilde: annenin boyunu ve babanın boyunu toplayın. erkek çocuklar için 13 cm ekleyin, kızlar için 13 cm çıkarın. çıkan sonucu ikiye bölün. Erkek çocuk tahmini boy: (165+175)+13 / 2= 176,5.

Sakalda ergenlikle gelen "kıllanma" evresinin bir farklı tarafı boyla hiçbir alakası yok sizin tecrübenizde kullanışsız bu bir iş değil sizin tecrübeniz bir şey ifade etmez.

Hiç araştırmadan gelmişsiniz burada konu hakkında tartışıyorsunuz "temel" boy hesabı şu şekilde: annenin boyunu ve babanın boyunu toplayın. erkek çocuklar için 13 cm ekleyin, kızlar için 13 cm çıkarın. çıkan sonucu ikiye bölün. Erkek çocuk tahmini boy: (165+175)+13 / 2= 176,5.

Sakalda ergenlikle gelen "kıllanma" evresinin bir farklı tarafı boyla hiçbir alakası yok sizin tecrübenizde kullanışsız bu bir iş değil sizin tecrübeniz bir şey ifade etmez.
Peki hocam, ben sizin dediğinizi anladım ama siz +13 kısmını eklemediğiniz sanırım. (155+180)+13/2 = 174 yapıyor. Dediğim gibi 2 senedir uzamıyorum, el ve ayak uzunluğumda yaşıtlarıma göre kısa. Büyüme hormonu eksikliği gibi bir sorun mevcut olabilir mi diyeceğim ama sesim kalın, vücut yapım ince değil. Bunu öğrenmek için Çocuk Sağlık ve Hastalıkları bölümünden mi randevu almam gerekiyor

Az önce söylediğinle bile çelişip internette aratıp yeni bir bilgiyi buraya kopyalayıp yapıştırdın.
Erken kıllanmak erken ergenlikle ilişkilidir ve bunun boy uzamasında son evrelere gelindiğini gösterdiği makalelerce vardır.
Kıllanmanın geldiği süreçlerde ergenliğin sonuna yaklaşılmıştır ve boy uzamasının son evreleridir.

Az önce söylediğinle bile çelişip internette aratıp yeni bir bilgiyi buraya kopyalayıp yapıştırdın.
Erken kıllanmak erken ergenlikle ilişkilidir ve bunun boy uzamasında son evrelere gelindiğini gösterdiği makalelerce vardır.
Kıllanmanın geldiği süreçlerde ergenliğin sonuna yaklaşılmıştır ve boy uzamasının son evreleridir.

Evet dademin +13 -13'ü unuttum kusura bakmayın düzelttim ve hayır arkadaş ses kalınlığınında bir fark yok dedi bu da 3-4 evre hâlâ gerçekleşmedi demek veya başlarında yaşıda makul 3-4 evre başı için ve en hızlı boy uzaması bu dönemde olur.

Peki hocam, ben sizin dediğinizi anladım ama siz +13 kısmını eklemediğiniz sanırım. (155+180)+13/2 = 174 yapıyor. Dediğim gibi 2 senedir uzamıyorum, el ve ayak uzunluğumda yaşıtlarıma göre kısa. Büyüme hormonu eksikliği gibi bir sorun mevcut olabilir mi diyeceğim ama sesim kalın, vücut yapım ince değil. Bunu öğrenmek için çocuk sağlık ve hastalıkları bölümünden mi randevu almam gerekiyor.

Büyüme hormonunda bir sorun yoktur büyük ihtimalle fakat isterseniz gidin kol bacak gibi uzunluklarda genelde beden boyundan alakasız uzunlukta olabiliyor.

Geri
Yukarı