Lise 1. sınıfta yaşıtım bir kıza aşık oldum ne yapmalıyım?

DenizUmut0732

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sevgili sosyal, lise 1. sınıfa gidiyorum ve 10. sınıflardan bir kıza akıl edemeyeceğiniz kadar tutuldum. Yaşıtız, 2008 doğumluyum, 1 sene geç başladım okula. Samimiyetimiz çok yüksek, her gün sosyal medyadan yazışıyoruz falan ben iyice aşık oldum. Öğrendiğim kadarıyla liseden bir erkekle ilişki yaşamışlar ama bitmiş, yanında onunla gezen bir arkadaşı var durumu ona söyledim dedim anlattım kızdan aldığım cevap karşısında şok oldum kızın cevabı "aklın varsa açılmazsın, şu an hiç yeri değil" gibi cevaplar aldım. Bende şu an aşkın zamanı değil diye düşünüyorum sınav haftası önümüzdeki hafta zaten o yüzden kızı da sıkmak istemiyorum ama uzaklaşmak da istemiyorum o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum. 2 yıl sonra ilk defa bu kadar aşık oldum ilk ilişkim kız tarafından aldatıldım ondan dolayı bitti. Kıza açılsam mı diye sordum fakat tekrar negatif bir cevap geldi "%80 red yersin" dedi ben iyice bir kötü oldum başka sevdiği var mı diye sordum ama olmadığını söyledi. Dün kızla Instagram'dan yazışırken bir anda pat diye "sen kime aşıksın olm, bu notlar falan hayırdır" dedi bende boş ver falan dedim aslında o ama bilmiyor başkasının olduğunu söyledim şifrelerle konuşmaya çalıştım anlamadı. Ya şimdi o da değil mesele kızın maddi durumu da iyi bende orta halli bir erkeğim eğer bu iş olursa kızı yemeğe falan çıkarmak, gezmek istiyorum, mutlu olmasını sağlamak istiyorum. Bu ilk görüşte aşk da değil bayağı bayağı aşk bu sevgili arkadaşlar, neyse boş yapmış olabilirim helal edin :) gelelim asıl konuya, sizce kıza açılıp red yemeyi göze alınır mı? Yoksa zamanını bekleyip zamanı gelince açılmalı mıyım? Çok kararsızım ve bunun zamanı ne zaman uygun onu da bilmiyorum, tek korkum başkasına aşık olursa diye. Tavsiyelerinizi bekliyorum Allah'a emanet olun :)

Liseye yeni geçmişsin, başındasın. Benim lise 2 aşkım berbattı mesela, tavsiye etmem daha 14'ündesin onu düşünmek yerine sınavlarını düşün, hedefini belirle. Benim en büyük pişmanlığım erken bir hedef belirleyememem mesela, ne yapacağına karar ver ya da ne olmak istediğine. İlişkiler gelip gider, zamanla birçok kız tanıyacaksın daha dur. He madem yine kafanı kurcaladı git açıl söyle, red yesen ne olacak? Geçen sene ortaokuldaydınız zaten, evliliğe gidecek ya da hayatın boyu yanında olacak bir ilişki olmayacağına göre şansını denemek sana bir şey kaybettirmez için rahat olsun hiçbir zaman da bir ilişkinin başlamasına ya da bitmesine pişmanlık duyma.

@DenizUmut0732 ya diğer türlü red yeme ihtimali doğruyosun hiç gerek yokken kızlar daha çok zamanla samimilesmeyi sever arkadaşı bile sana iyilik yapıp söylemiş red yeme ihtimalinin yüksek olduğunu. Arkadaşı olarak görme ihtimali yüksek bunu da anlamanın tek yolu kızla flortlestikten sonra tepkisi ölmek başka çaren yok. Red yersen okuldaki kızların gözünde de değerin falan düşebilir.

Liseye yeni geçmişsin, başındasın. Benim lise 2 aşkım berbattı mesela, tavsiye etmem daha 14'ündesin onu düşünmek yerine sınavlarını düşün, hedefini belirle. Benim en büyük pişmanlığım erken bir hedef belirleyememem mesela, ne yapacağına karar ver ya da ne olmak istediğine. İlişkiler gelip gider, zamanla birçok kız tanıyacaksın daha dur. He madem yine kafanı kurcaladı git açıl söyle, red yesen ne olacak? Geçen sene ortaokuldaydınız zaten, evliliğe gidecek ya da hayatın boyu yanında olacak bir ilişki olmayacağına göre şansını denemek sana bir şey kaybettirmez için rahat olsun hiçbir zaman da bir ilişkinin başlamasına ya da bitmesine pişmanlık duyma.
Hocam öncelikle kızın arkadaşı ile iletişim halindeyim ve aramızda kalsın dedi fakat harbiden aramızda mı kaldı ya da kalıcak bilmiyorum kız "çok belli ediyorsun"diyor ya şimdi anlamadım belli etmemem için ne yapmam lazım diye kendi kendime soruyorum mesela bakıyorum arada bir bunu yapmamam lazım herhalde başka yolu yok

Hocam öncelikle kızın arkadaşı ile iletişim halindeyim ve aramızda kalsın dedi fakat harbiden aramızda mı kaldı ya da kalıcak bilmiyorum kız "çok belli ediyorsun"diyor ya şimdi anlamadım belli etmemem için ne yapmam lazım diye kendi kendime soruyorum mesela bakıyorum arada bir bunu yapmamam lazım herhalde başka yolu yok
Hocam belli etmen normal zaten ama gidipte açılman gerekli değil ondan bahsediyorum okulda boş boş espri konusu olursun. Yani zaten söylemiştir de kızın size sormasındsn falan ya bildiği de açık. Hadi diyelim söylemedi o soruyu soruyosa kendisi olduğunu düşünüyodur. Kızın arkadaşi ile iletişim halinde olman iyi ama kız hoslansa emin ol yakın arkadaşına da anlatırdı. Umarım yanılırım ama.

Normalde olacak gibi olsa da açılma derim ama burda olacak gibi de durmuyor.

@DenizUmut0732 ya diğer türlü red yeme ihtimali doğruyosun hiç gerek yokken kızlar daha çok zamanla samimilesmeyi sever arkadaşı bile sana iyilik yapıp söylemiş red yeme ihtimalinin yüksek olduğunu. Arkadaşı olarak görme ihtimali yüksek bunu da anlamanın tek yolu kızla flortlestikten sonra tepkisi ölmek başka çaren yok. Red yersen okuldaki kızların gözünde de değerin falan düşebilir.
Kızla flörtleşmedim şuan ama bir defasında çaktırmadan es verdim "gülüşün çok güzel" dedim cevap olarak da "saol ya" yanıtını aldım bir nebze olsada kızda bir istek var gibi mesela arada top oynuyoruz gözü bende oluyor sürekli okula geldiğim zaman günaydın dediğimde isteksiz değilde gerçekten günaydın diyor, bazen mesela yanına gitmiyorum çaktırmamak için yanına gittiğimde "niye yanımıza gelmiyon başka kızlarla mı takılıyon yoksa" dedi şaşırdım hayır diye geçiştirdim

Hocam belli etmen normal zaten ama gidipte açılman gerekli değil ondan bahsediyorum okulda boş boş espri konusu olursun. Yani zaten söylemiştir de kızın size sormasındsn falan ya bildiği de açık. Hadi diyelim söylemedi o soruyu soruyosa kendisi olduğunu düşünüyodur. Kızın arkadaşi ile iletişim halinde olman iyi ama kız hoslansa emin ol yakın arkadaşına da anlatırdı. Umarım yanılırım ama.

Bu arada sosyal medyadan "şifreli olarak konuştum" demiştim olayı anlatırken bunu arkadaşına anlatmış "üstüme alınmadım" demiş bu da boşver demiş hatta şuan yazdı kız arkadaşı buraya cevap yazarken "bir ihtimal seviyordur belki, kim bilir" diye yazdı şimdi

Son düzenleme:
@DenizUmut0732 kanka yakın kız arkadaşıysa emin ol kimlerden hoşlandığını biliyordur. Yani çok umudunu kırmak istemem ama senin dediğin sözler iki arkadaşın bile birbirine sorabileceği şeyler.
Ben ne yapacağım kararsızım cidden kafayı yicem çok bağlanmayayım ozaman en iyisi olacak gibi birazda kızdan adım beklemem daha doğru olur

Geri
Yukarı