Lise 10. sınıfta bilgisayar almak dersleri etkiler mi?

qenc111

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu yıl 10. sınıfa geçtim. 6. sınıftan beri Casper laptop kullanıyorum ve bu yaz anakartı yandı. :( CS:GO, Battlefield 3, Team fortress 2 oynuyordum. Geçen yaz bütçem az olduğu için bilgisayar almadım. Önümüzdeki yaz bilgisayar almalı mıyım kararsız kaldım. Battlefield 1, Arma 3 ve birkaç tane daha oyunu çok oynamak istiyorum bu yüzden bu yaz bilgisayar alıp onları oynasam mı? Fakat bu 11 ve 12. sınıfta derslerimi engeller mi? Yoksa bu sene almayıp üniversiteye geçince mi almalıyım?
Not: Bu yaz 9 ve 10. sınıfı unutmamak için tekrar yapmayı planlıyorum. Çünkü kuzenim 12. sınıf 9 ve 10. sınıf konularını bana soruyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisede dersler tabii ki önemli. Bence öncelikli hedefin ders olsun. Sınıfta kalmamaya bak. Konuna gelirsek bilgisayar seni etkilemez. Ama sen derslerine kafayı yorarsan. Eğer derslerle ilgilenmez isen tabii ki etkiler. Bence her ikisi de neden olmasın? Alırsın bilgisayarını haftaiçi derse yorarsın kafanı haftasonu da oynarsın oyununu.

İradene bağlı sen çalışmak yerine bilgisayar oynarsan sınıfta bile kalabilirsin. Okula geldiğinde sen eve gidil bilgisayar oynayım diye düşünürsen olmaz o iş. Üniversiteye başlıyacağın zaman laptop alırsın. Çünkü bazı bölümlerde bilgisayar istiyorlar. Başkalarında İ7 6700hq GTX 1070li bilgisayarlar varken sen celeronlu işlemci ile gitmek istemezsin.

Üniversite bitene kadar alma bence. Ne kadar irademe sahip çıkarım ben dersen de bilgisayarın başına oturunca vaktin nasıl geçtiğini unutuyor insan. Ayrıca bilgisayar asosyal yaşamın ve sanal alemlerde hiç var olmayacak bir hayat kurmanın en büyük etkenidir. Tecrübe olarak söylüyorum bunları. Uzak dur.

Okul zamanında bilgisayar kullanılmasını pek önermiyorum. Derslerini etkileyebilir. Eğer kullanmak istiyorsan saatli kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı