Lise 1'de derslerim çok kötü

jasonoleragg

Hectopat
Edebiyattan 50-60 bekliyorum.
Matematikten 28 aldım.
Kimyadan 40 bekliyorum.
Fizikten 69 aldım.
Tarihten 60-70 bekliyorum.
İngilizceden 40-50 bekliyorum (bütün sınıfın notları bu şekilde)
Almanca'dan 80 bekliyorum.
Coğrafyadan 81 aldım.
Dinden 90 bekliyorum.
Biyolojiden de 40 civarı bekliyorum.

Benim 8. sınıf 2. dönem ortalamam 98,5'di ve fen lisesi kazandım. Sınıfın çoğunluğunun yazılıları iyi geçerken benim yazılılarım hep kötü geçti. Yazılıları hep son güne bırakmıştım ve çoğu gün 2 yazılı vardı. Sizce 2. yazılılarda düzeltebilir miyim?
Ailem bu duruma çok kızmadı lise 1'de olur dediler. Ama ben yine de böyle notlar almak istemiyorum tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Ve bu durumu tek yaşayan kişi ben değilim fen lisesine dereceyle giren arkadaşımın 5-6 tane zayıfı var.

Bir şey olmaz 2 sınavlarda yüsek alırsın tabii çalışırsan o da olmadı 2 dönem 1 yazılıları çalışırsın.
Diyelim o da olmadı 2 dönem 2 sınavlara çalışırsın hadi diyelim o da olmadı hocaların telefona sızıp kendine 100 verirsin hadi diyelim o da olmadı MEB sızp kendine ve tüm sınıfa 100 verirsin (!)

Her gün düzenli olarak ders çalışmazsan, son güne bırakırsan bu notları alman normal. 9. ve 10. sınıf öğrencisi günde 2 saat çalışmalıdır. Bunu rutin haline getirirsen ve hiç aksatmazsan 90+ ortalama ile liseyi bitirirsin.

Edebiyattan 50-60 bekliyorum.
Matematikten 28 aldım.
Kimyadan 40 bekliyorum.
Fizikten 69 aldım.
Tarihten 60-70 bekliyorum.
İngilizceden 40-50 bekliyorum (bütün sınıfın notları bu şekilde)
Almanca'dan 80 bekliyorum.
Coğrafyadan 81 aldım.
Dinden 90 bekliyorum.
Biyolojiden de 40 civarı bekliyorum.

Benim 8. sınıf 2. dönem ortalamam 98, 5'di ve fen lisesi kazandım. Sınıfın çoğunluğunun yazılıları iyi geçerken benim yazılılarım hep kötü geçti. Yazılıları hep son güne bırakmıştım ve çoğu gün 2 yazılı vardı. Sizce 2. yazılılarda düzeltebilir miyim?
Ailem bu duruma çok kızmadı lise 1'de olur dediler. Ama ben yine de böyle notlar almak istemiyorum tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Ve bu durumu tek yaşayan kişi ben değilim fen lisesine dereceyle giren arkadaşımın 5-6 tane zayıfı var.

Bu yeni liseye geçen herkes te yaşanıyor. Tavsiyem şimdiden üniversite sınavına hazırlanmaya başla.

Canım dostum yani ben 11.Sınıf Dil öğrencisiyim lisede maalesef ortaokul kafasında kalıyor 9. sınıflar derslerin eskisi gibi kolay olmadığını o yıl çözüyorsunuz ben hala son gün çalışıp bir şekilde derslerden geçiyorum. Sana güzel bir anıda anlatayım artık sınavlar bitmişti 10. sınıfta dersler boştu agalarımla okula gidiyor sadece çünkü bir kişinin devamsızlık hakkı dolmuştu onun sıkılmaması için biyoloji notları okunurken hepimiz 04, 08, 05 gibi notlar alıp fena gülmüştük zaten edebiyattan sadece geçmek lazım 50 gibi bir not çok kafi edebiyattan ingilizce biraz şaşırttı çünkü konuları basit diye hatırlıyorum fizik ve kimya bana kalırsa çok iyi fen lisesinde durum biraz farklı sanırım kısaca böyle notlar bana kalırsa çok normal sadece liseye geçtiğin ve ortaokulla kıyasladığın için kötü geliyor günlük tekrar ile halledeceğini düşünüyorum sana güveniyorum dostum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-12_111656629.png
    resim_2022-11-12_111656629.png
    2 KB · Görüntüleme: 57
Lise bir de herkes boşluyor. Dersler zor değil sadece yeni şeyler görüyorsunuz o yüzden alışması zor oluyor. Tavsiyem derse daha çok vakit vermeniz, günü gününe çalışmanız ve hatanızdan ders almanız. Son olarak kimse çalışmıyor deyip çalışmamazlık etmeyin hocalar performansınızı fark ederse elinizden tutarlar.

Ekleme: Edebiyatın ikinci sınavı zor olur şiir ünitesi sanırım sağlam çalışın ortalamanızı yükseltmek için de önemli.
İki ders saati olan dersleri yüksek tutun onlarla biraz kurtarabilirsiniz.

Geri
Yukarı