Lise 2 Dal Seçimi

fatih5858

Hectopat
Daha fazla  
Lise 2 ye gidiyorum ve dal seçmem gerekiyor web programlama ve Teknik servis var Sizce ileride iş imkanı olarak hangisini seçmeliyim üniversite planım var.

Web olayı sürekli gelişiyor. Programlama işi bitmez bir iş. Kendini iyi eğitir isen asla boş kalmazsın. Ama sürekli çalışma ister. Teknik servis olayı da güzel olay ama her yer yüksek maaş vermiyor. Biraz daha düşük olur maaşı. Tabi bu durum değişir. Tavsiyem programlama okuman. İki dalıda araştır iyice. Yapabileceğin dal üzerine yoğunlaş. Başarılar dilerim.

Web programlamayı severek yaparsan gerçekten eğlenerek işini yaparsın. Hem free olarak çalışabilirsiniz. Yani herkesin hayali olan evinden çıkmadan çalışabilirsin. Ama sevmeden bu bölüme gidersen hayatının en kötü yıllarını yaşarsın. Teknik servis okursan maaşının o kadar yüksek olacağını sanmıyorum. İş imkanı olarak programlama daha iyidir. Çünkü müşterin olmasa bile site yapıp satabilirsin. En kötü ihtimal film veya dizi sitesi kurup içine basarsın reklamı azda olsa bir şeyler gelir.:D Tavsiyem programlama oku. Programlama önü açık bir meslek dalıdır.

hocam ben 3 sınıf yazılım okuyorum web tasarım tabiki iyi ama bize iyi degil nasıl dersen sana ögrettikleri tek şey 2 tane kare çizmek felan ama ben hep yazılım istiyodum dersen paran varsa bide özel ders alır kendini geliştirirsin ama para kısıtlı dersen teknik servis oku hiç olmassa iyice tamir felan ögren tamir diyinde sadece kasa formatlamak degil chip degiştirme lehim yapma gibi şeylere yönel

Hangisini yapmaktan seviyorsan ona yönel. Sevmediğin işte ilerleyemezsin iş imkanı çok olsa bile.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı