Lise alan seçimi ne zaman yapılacak?

İlk dönem yapılıyor genelde. Müdür yardımcıları bakıyordu sanırım bu işlere. Yanlarına giderseniz yardımcı olacaklardır.
Ayrıca bir arkadaşınıza sorabilirsiniz sınıfta herkese bir kağıt dağıtılması lazım.

Okuldan okula değişiyor, kimse burda doğru cevabı veremez. Mesela biz alan kağıdını doldurup verdik 10. sınıfın başlarında. Kuzenimin okulu hala vermemiş.

Arkadaşlar ben sayısaldan sozele oradan eaya geçtim. Bu durumlarda okul çok size engel olacak bir şey yapmaz. Üniversite gibi değil velin gider 2 laf eder müdürle sınıf değiştirir. Korkacak bir şey yok alan seçmeyen alansız kalan gördünüz mü hiç. 1 hak falan olayı da yok nerede yazıyor 1 hak korkutmak amaçlı denilmiş laf. Bizde öyle bir şey denmemişti orası ayrı. Ben alanımi değiştireceksem okul kim ki engel olacak.

Arkadaşlar ben sayısaldan sozele oradan eaya geçtim. Bu durumlarda okul çok size engel olacak bir şey yapmaz. Üniversite gibi değil velin gider 2 laf eder müdürle sınıf değiştirir. Korkacak bir şey yok alan seçmeyen alansız kalan gördünüz mü hiç. 1 hak falan olayı da yok nerede yazıyor 1 hak korkutmak amaçlı denilmiş laf. Bizde öyle bir şey denmemişti orası ayrı. Ben alanımi değiştireceksem okul kim ki engel olacak.

Tabi ki bunun bir sınırı olacak herkes kafasına göre istedigi zaman degiştirebilir falan olabilir mi böyle bir şey sizce.

Kardeşim olabilir işte zaten 1 hafta ea 1 hafta sayısalda kalmasından bahsetmiyorum. 1 gün orda 1 gün burada olacak şekilde değil. Bu kadar çabuk anlamazsın zaten neyin sana uygun olduğunu. Tabii bir oraya bir buraya yaparsan okulu geç ailen bile laf eder sana ama geçirmek zorunda okul. Ayrıca Bu kadar katı bir sistem olsa yksde sadece kendi alanının soruları yapardın sayısal olan biri sözel yapmalarına izin vermezlerdi. Veya açık lise olayı olmazdı. Bu kadar katı bir şey yok lisede.

Geri
Yukarı