Lise değişikliğinde arkadaş ortamını nasıl sağlarım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xopeSs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi sosyalleşmeler, 10. sınıfa geçtim ve okul değiştirdim. Yeni geçeceğim sınıftaki herkes birbirini 1 yıldır tanıyordur kesinlikle (hatta gruplaşmışlardır bile). Siz nasıl bir ortam sağladınız ya da tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta falan grupları kişileri gözlemle. Sonra seçersin arkadaşlarını. Keşke bende yeni bir sayfa açabilsem. Memnun değilim ortamdan.

Sadece git, yerine otur, derslerine odaklan ve derslere katıl.
Ot mu bu? Sosyalleşmeden nereye kadar?

Atılgan olun, sınıfın herkesle arkadaş olan popüler çocuğuyla arkadaş olun zaten onunla birlikte arkadaş ortamlarına gireceksiniz.

Sosyalleşmeyecek demiyorum ki? Derslerde dikkat çekecektir, atılganlığa gerek yok, suratsız ve ezik olmazsa kabul görülür.
Hocam o iş öyle olmuyor. Derslerde kendini çok ön plana çıkarınca bu sefer de inek damgası yiyor.

Hocam o iş öyle olmuyor. Derslerde kendini çok ön plana çıkarınca bu sefer de inek damgası yiyor.
Gittiği okula bağlı, kötü bir okula gitmiyorsa inek damgası yemesi o kadar kolay olmuyor.

Ortamı boşver. Gerekli değil. Maximum 2 arkadaş edinip dost olmaya bak. Mesela kafa dengi 2'li arkadaş varsa 3. kişi olmaya bak her gün takıl onlarla. Diğer sınıflardan tanıdık kasmaya uğraşma. 6-7 kişilik "arkadaş ortamı" sana fayda değil zarar verir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı