Lise devamsızlığı Sildirme

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, lisede 11.5 gün devamsızlığım var, babamla okula gelip sildirmiştik, ama gene de 11.5 olmuş. Bu 1.5 günü nasıl silebiliriz yoksa sınıfta kalıyorum. Arkadaşlar durumum gerçekten çok ciddi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kissaki

Hectopat
Yer
Kayseri
Eğer okulun kendi hatasından dolayı ise müdüre belirterek yada sınıf hocana rahatça halledebilirsin. Ama okul yönetiminde hata yoksa sen keyfi olarak yaptığın devamsızlığı sildirmek istiyorsan silmeme hakları var doğal olarak. Kısacası o fazladan 1.5 gün devamsızlığı yapmayacaktın hastalık kaza falan olduysa da rapor alıp göstermen gerekiyor hiç bir okul öğrencinin peşine düşmez sen kendin düşüneceksin.

SunSet

Kilopat
Yer
Kocaeli
Ver parayı sildir. Eskiden bende lisedeyken benim arkadaşlar para verip sildiriyordu. Ben o kadar kalacak şekilde devamsızlık yapmadığım için ben vermemiştim.

Yer
Eskişehir Odunpazarı
1. dönemden kalma ise 1. dönemi silemezler. Ama 2. dönemden kalma bir kaç günün var ise onları sildirebilirsin. Velini götüreceksin. Sende ama devamsızlık yapmışsın be. Benim bile 2,5 gün özürsüz. 1 günü de 1. dönemin son çarşambası idi.

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
İstediğin kadar sildirirsin. 10. Sınıftan beri yarım gün olarak kaçıyorum :) Ama yeni yönetmelikte yeni kurallar geldi.
20 iş günü öncesi devamsızlığa kadar siliniyor diye bir kural var ama daha öncesini de sildiren arkadaşlarım var.

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Müdür, müdür yardımcısı, kütüphaneci, sistemine göre değişiyor okulun. Bazı okullarda sadece aileler dilekçe verebiliyor.

Yukarı