Lise diplomasıyla nerede çalışılabilir?

"Benim istediğim iş daha çok insanlarla uğraşmadan arka planda olabileceğim bir iş. Sinirli bir yapıya sahibim, kimseyle uğraşmam istemem"
Kimsenin kimseyle uğraşacağı 1 işte çalışmak isteyeceğini sanmıyorum. Agrasif olmak sana bir şey kazandırmaz. Bilgisayarı seviyormuşsun sanırım. Bilgisayarla ilgili kazanabileceğin işlere yönel veya bunun için gerekenleri öğrenmeye çalış. Ben oyundan bir şeyler kazanıyorum ama hiçbir zaman kazanç kapısı olarak görmedim. Yani hiçbir işte dahi çalışmasam bile aç kalmam.

Kimsenin kimseyle uğraşacağı 1 işte çalışmak isteyeceğini sanmıyorum. Agrasif olmak sana bir şey kazandırmaz. Bilgisayarı seviyormuşsun sanırım. Bilgisayarla ilgili kazanabileceğin işlere yönel veya bunun için gerekenleri öğrenmeye çalış. Ben oyundan bir şeyler kazanıyorum ama hiçbir zaman kazanç kapısı olarak görmedim. Yani hiçbir işte dahi çalışmasam bile aç kalmam.
Hocam soruyorum işte, bilgisayar üzerine ne işte çalışabilirim diye. Öyle bilgisayar üzerine iş bul demekle olmuyor, nerede nasıl bir iş bulabilirim?

Site yap mı diyeyim, oyun oyna mı diyeyim, programlama dili öğren mi diyeyim? Onu sen bileceksin. Neyi yapabileceğini düşünüyorsan.
Ben bilgisayarı bugüne kadar hep oyun oynamak ve okul ödevlerim için kullandım. PowerPoint ve Word dışında program bilmem etmem. Bilmediğimden ötürü sordum, bilsem sormazdım zaten hocam.

Merhaba, 18 yaşındayım. Liseyi yeni bitirdim ve 5-10 gün içerisinde diplomamı alacağım. Üniversite okumak istemiyorum ama günde 8 saat üç bin lira olmayan bir maaş için de çalışmak istemiyorum :D bu sene polislik başvurusu yapacaktım ama puanım düşük gelecek ve tercih yapamayacağım, çünkü çalışmadım. Kurumsal ve rahat bir iş istiyorum ama bilgim ve yönlendiren bir çevrem yok maalesef. Evimde güzel bir bilgisayar var, internet bağlantım var. Evden yapabileceğim bir iş de olabilir. Kısacası ne tarz işlere, ne tarz yerlere başvurabilirim. Anadolu lisesi mezunuyum, İstanbul'da oturuyorum.

Universiteye çok kafa takma, diploma işin piyonu olmak bence Türkiye de internet devrindeyiz sınırsız kaynak var kendini geliştirmeye bak yazılım falan ögren mesela oyun motoru kullanmayı ögren ne istiyorsan yap.Unity ögrenceksen istersen bildiğim kurs atarım onu ben ondan ögrendim hoca sayesinde çok güzel umudum oldu.

1 sene oturup YKS kas ilgin olan bir muhendislige yerles daha sonrasinda eline diplomani alirsin okudugun alanda kendini gelistirirsin ancak boyle saydigin kriterlerde bir is bulursun.

Ben bilgisayarı bugüne kadar hep oyun oynamak ve okul ödevlerim için kullandım. PowerPoint ve Word dışında program bilmem etmem. Bilmediğimden ötürü sordum, bilsem sormazdım zaten hocam.
İnternetten yapılan tek 1 iş yok. Ben senin yeteneklerini bilemem. Programlama ile uğraşabilirsin, site işleriyle uğraşabilirsin, oyun oynayarak kazanabilirsin Knight Online gibi çevrim içi oyunlara ama yatırım gerekiyor. Bir şey vermeden 1 şey alamazsın. En kötü 10 bin liralık 1 karakterin veya 3-4 bilgisayarın olmalı.

Tek çözüm KPSS memurluk.
Ben de okumak istemiyorum, keyfimi de severim. O yüzden KPSS.
Kesinlikle.

Rahatını seven adam memurluğa başvurmalı, kapağı devlete atarsanız mesaiden mesaiye iş başında olursunuz, tatilinizi de yaparsınız maaşınızı da alırsınız. Diğer türlü yazılımla uğraşmak, tasarımla uğraşmak herkesin yapabileceği (daha doğrusu sabredip ilerleyebileceği) bir dal değil, icabında herkes tatildeyken siz bilgisayarın başında kafa patlatıp tatili eğlenceyi es geçeceksiniz. Bunları göze alabilen adam zaten ömür boyu sürekli araştırmak ve öğrenmek zorunda. Ancak getirisi de bir o kadar tatlı.

Geri
Yukarı