Lise için tavsiye

Sırf birileriyle daha iyi arkadaş olabilmek için onlara benzemeyin. Nargile, sigara, alkol bunlardan uzak durman gerekiyor. Gelecekte ne yaptığın önemli değil ama lisede yapma. Yeni tanıştığın kimseye sırlarını sakın verme. Yalan söyleme. Sınıfındaki zorbalar seneye sınıfı geçemeyeceği için çok takma. Hocalarla aranı sıkı tut. Dersi anlamıyorsan bile dersi dinlediğini hocaya hissettirmen önemli. Hocanın gözlerinin içine bakın, cümlelerini bitirdiğinde hafifçe kafanızı sallayın. Bir yerden sonra sınıf tembelse hoca size özel ders veriyor. Okulu ve hocaları tanımanız çok önemli. Hangi hocanın nerede olduğunu falan bilin.

Yeni tanıştığınız birine kesinlikle sırlarınızı vermeyin. Aradan aylar geçse bile önermem. Hatta ve hatta hiç vermemeniz sizi güvende kılar. 9. sınıf tam ergenlik dönemi gibi bir şey oluyor. Herhangi biri bu sırları kullanarak size zarar verebilir(düşük olasılık). Ya da bu sırrı verdiğiniz için canınızı sıkacak şeyler yapabilir. Canınızı sıkacağını bilmese bile yapabilir(yüksek olasılık).

Biyolojiye çalış. Eğer hoca anlatırken öğrenmezsen çok zor 9. sınıf Biyolojisini öğrenmesi. Tecrübeden biliyorum.

Bir de gelecek için, 10. sınıf Matematiğinin Fonksiyonlar konusu TYT'nin açık ara en önemli konusu.

Kötü bir yer değildir muhtemelen. Benim okulum 90-91 civarıyla alıyordu doğru biliyorsam. 3 senedir ne bir zorbaya ne de garip bir insana denk geldim. Şans meselesi yine de.

Hocam bu arada ben EBA'dan baktım şimdi bizim sınıf için 56 kişi yazıyor ama bu okulda her sınıf 40 kişimiş. Siz de yaşadınız mı böyle bir durum?

Hocam bu arada ben EBA'dan baktım şimdi bizim sınıf için 56 kişi yazıyor ama bu okulda her sınıf 40 kişimiş. Siz de yaşadınız mı böyle bir durum?
Henüz düzenlememişlerdir büyük ihtimalle, birkaç arkadaşa daha olmuştu forumda. Böyle bir şey yaşamadım, sınıflar 40 kişilikti bizde de.

40 kişi ile ders işlemesi zor olabilir. Okula başladığınızda ön sıralarda oturmaya çalışın. En arka sıraya gelirseniz hocanın sesi zor bile gelebilir.

40 kişi ile ders işlemesi zor olabilir. Okula başladığınızda ön sıralarda oturmaya çalışın. En arka sıraya gelirseniz hocanın sesi zor bile gelebilir.

Hocam yakınımdaki nitelikli Anadolu lisesinde sınıflar 35 kişi yani pek bir fark yok İstanbul'da oturuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı