Lise mezunu biri için iş önerisi

tolgahann_tosun

Centipat
Makaleler
1
Merhaba, açık lise okuyorum gelecekte hangi işi yapsam onu düşünüyorum, üniversite bana göre değil onu söyleyeyim baştan aklımda (polis, bekçi, zabıta banka güvenliği vb.) Var, lise mezunu olunca bu meslekleri tanıdıklarla olacağım ama karar veremedim, bekçi zaten bu partiden sonra yok olacak onu eledim, polislerde genelde halinden sikayetciler onu da eledim, zabıta ve banka guvenligi var ama onu tam araştırmadım bunların dışında tavsiye edebileceğiniz üniversite istemeyen işler nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecenin kahramani ol. Bildigim kadariyla gun boyunca kulubede oturarak ve etrafi kontrol ederek 20K civari para kazaniyorlar.

Merhaba, açık lise okuyorum gelecekte hangi işi yapsam onu düşünüyorum, üniversite bana göre değil onu söyleyeyim baştan aklımda (polis, bekçi, zabıta banka güvenliği vb.) Var, lise mezunu olunca bu meslekleri tanıdıklarla olacağım ama karar veremedim, bekçi zaten bu partiden sonra yok olacak onu eledim, polislerde genelde halinden sikayetciler onu da eledim, zabıta ve banka guvenligi var ama onu tam araştırmadım bunların dışında tavsiye edebileceğiniz üniversite istemeyen işler nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sanayiye gidebilirsin. Çırak olarak başlarsın usta olursun mis gibi oh.

Banka güvenliği olman için içerideki müdürü tanıman lazım. Polis için de Üniversite mezunu olman lazım senin için en kolayı bekçi olmak tabii ona da eskisi gibi girmek kolay değil artık.
Polis olmak için üniversite mezunu olmak şart değil. TYT puanı ile PMYO'ya girebilir. Ancak düz memur olur. Rütbe terfi etmek için üniversite mezunu olması lazım. Üniversite mezunları KPPS'ye girerek POMEM'e girebiliyor.

Geri
Yukarı