Lise mezunu olup üniversiteye gitmeden dil kursuna gitmek

SLIMSHADYX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba benim sorum şu;
Lise öğrencisiyim ve üniversiteye gitmeden yurt dışında dil kursuna gitmek istiyorum. Sizce böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Bir de üniversiteyi o şekilde yurt dışında okuyabilir miyim?
Not: Yeşil pasaportum var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız günlük konuşma dilini öğrenmek ise yurt dışında 2-3 ay vakit geçirmek inanılmaz deneyim katar size. Çoğu arkadaşım hiç İngilizce bilmemesine rağmen yurt dışında kalarak yabancı dil edindiler. Yani bana kalırsa böyle bir şansınız varsa çok mantıklı.​

Evet mümkün ama ne kadar mantıklı bilmiyorum. Dil kurslarıyla, ajanslarla konuşun.

Hayır.

Üniversiteden kastım paralı şekilde.

Bazı üniversiteler lise diploması istiyor sadece. Parasını ödediğin sürece sorun olmuyor, Polonya, Ukrayna vb. gibi ülkelerde durumun böyle olması lazım.

Amerika öyle mi acaba?

amacınız günlük konuşma dilini öğrenmek ise yurt dışında 2-3 ay vakit geçirmek inanılmaz deneyim katar size. Çoğu arkadaşım hiç İngilizce bilmemesine rağmen yurt dışında kalarak yabancı dil edindiler. Yani bana kalırsa böyle bir şansınız varsa çok mantıklı.​

Amacım tam olarak dil öğrenmek değil oraya gidip paralı üniversite veya dil kursu olursa durduğun süreç boyunca oturum almaya çalışmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parasını vererek Kanada da Amerika da ve genel olarak çoğu ülkede okursunuz, ama öncesinde İngilizce zorunluluğu olduğu için dil kursuyla başlamanız gerekir tabii ki de.

Parasını vererek Kanada da Amerika da ve genel olarak çoğu ülkede okursunuz, ama öncesinde İngilizce zorunluluğu olduğu için dil kursuyla başlamanız gerekir tabii ki de.

Benim dayım 27 yıl önce australiaya gitti ve o zaman giderken öğrenci olarak gitti. Ve ondan üniversiteye gittiğine dair belgeler istemişlerdi yanlış hatırlamıyor isem bu sefer de böyle olur mu Amerika vb ülkeler için?

Benim dayım 27 yıl önce australiaya gitti ve o zaman giderken öğrenci olarak gitti. Ve ondan üniversiteye gittiğine dair belgeler istemişlerdi yanlış hatırlamıyor isem bu sefer de böyle olur mu Amerika vb ülkeler için?

Bilmiyorum, lisans başvurusu için senden neden üniversite okumanı beklesin ki?

Lise diploma ortalaması IELTS ve Bu tarz şeyler ister çoğu ülke günümüzde 27 yıl önce ki olayı kıyaslamak yanlış gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı