Lise öğrenci ayrımı

Worthy77

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde öğretmen sınıfta bir arkadaşın bir sözünü dinlediğinde hiç umursamamıştı fakat aynı şeyi ben söylediğimde dediğim şeyi umursadı ve arka sıralarda oturan arkadaş bende aynı şeyi söyledim niye beni dinlemediniz deyince onun fikri olduğu için umursamadığını söylemişti. Böyle bir durumda öğretmeni şikayet etsek ceza alır mı? Çünkü sınıfça bu durumdan rahatsız olduk.

İkinci olarak olay tam olarak şu şekilde.
-Öğretmen ödev kontrolü yapar.
-Bazı öğrenciler yapmamıştır.
-Arkadaki arkadaş yapmayanlar sonraki derse getirse olur mu diye soru sorar.
-Hoca reddeder.
-Aynı şeyi 5 dakika sonra ben söylerim.
-Hoca kabul eder.
-Arkadaki arkadaş aynı şeyi söylediğini söyler.
-Öğretmen onun fikrini önemsemediğini söyler.
-Ve arkadaki arkadaş ödevini getirse bile notundan düşeceğini söyler.
Olay tam olarak böyle böyle bir durumda şikayetimizin geçerli olmasının mümkünatı var mıdır?
(Umarım gece bu saatte cevap bulurum fakat muhtemelen bulamayacağım)
İyi akşamlar.

İyi aksamlar hocam. Tabiki şikayet edin önce varsa sınıf grubunda yazın ve ailelere bildirin 30 40 kişinin ailesi duruma karşı çıkarsa hoca okuldan atılma durumuna bile gelebilir. Özel okulsa eğer 2 kişi bule şikayet etse yeter

Hocam babam müfettiş ve bu tür olay benim de başıma gelmişti. Bu tarz olayları uzatmanın anlamı yok 4 ay sonra bir daha görmeyeceksiniz zaten ama iş inada bindiyse bile şikayetçi olmanız müdürün inisiyatifine kalmış.444 0 632 bu numara üstünden şikayet edebilirsiniz 7/24.Ama bence sadece zaman kaybı olur müfettişlerin bu tür olaylara gelmeleri için bayağı bir evrak yazcaksınız falan uğraşmayın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı