Lise 3 öğrenci için iş önerisi

J2akun

Hectopat
Evet abilerim ablalarım küçük kardeşlerim, ben lise 3’e geçeceğim. Bu sene iyi bir sistem toplamayı düşünüyorum. İş önerisi olanlar yazarsa iyi olur, şimdiden her şey için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bırak işi falan, kuzenim işe gitmekten okulu bıraktı. İşte çalışıyor. Kendi topuğuna sıktı. Kendi eğitim hayatına yazık edersin.

Lise 2 yaz tatilinde çalışıp sistem toplamıştım 2000TL'ye şuan sistemim 2700 sıfırı köyde fındık ameleliği yapmıştım. Sana tavsiyem komilik gibi bir iş arayabilirsin yada fabrikalarda iş arayabilirsin.

Son düzenleme:
Çırak komi garsonluk gibi yerlerde çalışabilirsin. Tanıdığın esnaf yakınının yanında işe girebilirsin aksi taktirde bulamazsın kolay kolay. 18 yaş istiyor çoğu yer. Asgari maaşlı bir yer bulursan öp başına koy. Seneye çalışmak istersen de Bauhaus ya da Migros gibi kurumsal yerlerde çalışırsan sıkıntı çekmezsin ikramiye, düzenli çalışma saatleri ve yemek sigortan garanti olur. Aksi taktirde önüne gelen egosunu üzerinde dener it gibi çalıştırır üzülebilirsin benden sana tavsiye.

Bırak işi falan, kuzenim işe gitmekten okulu bıraktı. İşte çalışıyor. Kendi topuğuna sıktı. Kendi eğitim hayatına yazık edersin.
Açıkcası ailemin durumu pek iyi değil ve artık kendi işlerimi kendim halledebileceğimi düşünüyorum en azından 3 ay çalışsam elimdeki paranın üstüne koyup ortalama bi bilgisayar toplayabilirim. Okulu bırakmayı düşünmem düşünemem.

Arkadaşım bende lise 2 yaz tatilinde çalışıp PC topladım, lise 3 tatilde çalışıp kendi telefonumu aldım. İnsan kendi aldığı bir şey daha kıymetli oluyor insan düşünüyor en azından o kadar çalışıp bunu aldım okuyup çalışırsam daha iyi kazanırım diyor insan yani hayat dersi oluyor bir nevi bence çalış tavsiye ederim, kendin yap. İnsan kendini bildikten sonra bir şey olmaz . Bende kendim çalıştım şuanda üniversiteye hazırlanıyorum derslerim gayet iyi notlarımda iyi hedef Marmara Üniversitesi Makine bölümü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı