Lise puanı artar mı?

Arkadaşlar Türkçe 2 yanlış tarih din İngilizce Full matematik fen 1'er yanlış geçen seneye göre 478 geliyor artar mı puan ve yüzde birlik dilime girer miyim?

2022 LGS'de 406 puan ile alan lise sizce 2023 LGS'de kaç puanla alır?

Birader ben de LGS 2023 öğrencisiyim ve 480 civarlarında bekliyorum. Çoğu uzman çok kolaydı çok 1. çıkacak işte son yılların en basit sınavı puanlar artacak dese bile ben çok inanmıyorum. Çünkü böyle Türkçe ve fen b. derslerinin bayağı zorlayıcı olduğu ve ülkecek zor günlerden geçtiğimiz şu zaman diliminde bence yükselmez, yükselirse de çok az yükselir. Söyleyeyim matematik aslında kolay değildi zaman alıcıydı ve çok işlemliydi. Kolay demek yanlış olur. Sadece eleyici soru sayısı örneğin 2021'de 10 ise 2023'te 7'dir mesela. Din kültürü de gayet zorlayıcıydı.

Bu sınav kolaydı ama 2022 daha kolaydı o yüzden benim tahminimce yüzdelik dilimler biraz yükselir puanlarda aynı oranda düşer.

Birader ben de LGS 2023 öğrencisiyim ve 480 civarlarında bekliyorum. Çoğu uzman çok kolaydı çok 1. çıkacak işte son yılların en basit sınavı puanlar artacak dese bile ben çok inanmıyorum. Çünkü böyle Türkçe ve fen b. Derslerinin bayağı zorlayıcı olduğu ve ülkecek zor günlerden geçtiğimiz şu zaman diliminde bence yükselmez, yükselirse de çok az yükselir. Söyleyeyim matematik aslında kolay değildi zaman alıcıydı ve çok işlemliydi. Kolay demek yanlış olur. Sadece eleyici soru sayısı örneğin 2021'de 10 ise 2023'te 7'dir mesela. Din kültürü de gayet zorlayıcıydı.

Sadece ilk dönem çıktığı için yığılma olur 2021'deki rezilliğin tam tersi boyutta bir yığılma.

Geri
Yukarı