Lise puanları LGS sorularına mı bağlı?

Ryder Wilson 1

Centipat
Daha fazla  
Bu sene LGS'ye gireceğim. Çalışıp istediğim fen lisesini kazanmak istiyorum ve istediğim lise bu sene 440 puan. Benim sorum şu lise puanları LGS'ye mi bağlı? Yani sorular zor olursa puanlar düşecek mi?

Bu sene LGS'ye gireceğim. Çalışıp istediğim fen lisesini kazanmak istiyorum ve istediğim lise bu sene 440 puan. Benim sorum şu lise puanları LGS'ye mi bağlı? Yani sorular zor olursa puanlar düşecek mi?

Hayır puanlarla almıyorlar yüzdelik diliminize göre alıyorlar diyelim ki o lisenin yüzdelik dilimi %9 siz 9'luk yüzdelik dilime girerseniz girmeye hak kazanırsınız.

Evet, lise puanları sınavın zorluk kolaylık derecesine göre değişiklik gösterir ama her halükarda, çalışan yapar :D

Ben bu sene girdim LGS'ye bundan önceki sene 350 puan alan %12 dilimde bir liseye gidebiliyordu fakat bu sene ben 350 puan aldım yaklaşık %20'lik dilime girdim lise puanları değişir fakat o seneki sorulara göre değil o seneki öğrencilerin başarısına göre değişir.

Dostum lise puanları lgs sorularının zorluğuna bağlıdır. Bunun en büyük örneği 2021 yks(üniversite) sınavıdır. O zamana kadar devlet hukukları 400 puan civarında kapatırken 2021 senesinde aşırı derecede zor bir sınavla karşılaştı öğrenciler ve devlet hukukları 335 puanla kapattı. Yani önemli olan puan değil sıralama. Umarım istediğin yere yerleşirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı