Lise seçiminde ne yapmalıyım?

Şey diyorlar meslek gidersen az çalışırsın Fatih çok çalışırsın diyorlar okulları gezdim ikisi de düzgün okul e ne farkı var o zaman.

Ailem Fatih diyor çalışcaksın üniversite kazancaksın diyor ben çalışmayı sevmiyorum.

Hocam meslek okusanız bile üniversite okumalısınız bence. Teknisyen olarak daha fazla para almak varken askari ücret ya da biraz fazlasını almak garip olur. Devir çalışma devri kusura bakmayın ama yatarak bir yere varamayız. Çalışın hayatınız sizin elinizde sonuçta sevmesenizde çalışmalısınız zorlayın kendinizi.

Anadolu liseleri okumak teknik liseleri iş öğrenmek için vardır üniversite okurum dersen Anadolu, yok ben iş hayatına atılırım dersen teknik lisesine git.

Hangisi daha iyi kazandırır ortalama olarak.

Ünivetsite hedefin varsa Anadolu'ya gitmen lazım. Ne kadar kazanacağın sana bağlı yani YKS sonucuna bağlı kötü bir üniversite okuyup işsiz de olabilirsin ve asgari maaşla yetinmek durumunda kalırsın iyi üniversite okuyup meslek lisesinden mezun olduktan sonra kazanacağın paradan çok daha fazlasını da kazanabilirsin.

Geri
Yukarı