Lise sınavları 8 Mart'a ertelendi

Resmî bir açıklama bulunmamasına rağmen, iktidara yakın olan Anadolu Ajansı'ndan atılan iddiya göre liselerde 1. dönem yapılamayan sınavlar 8 Mart'tan sonra yapılmaya başlanacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak: Liselerde yüz yüze sınavlar 8 Mart'tan itibaren yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ;

"Her Hafta Risk Gruplarının Hangisinde Hangi Şehirlerin Bulunduğu Belirlenecek. Vali Ve İl Hıfzıssıhha Kurulu, O İlde Okulları Açmak Ya da Kapatmak Üzerine Bir Karar Alabilecek."

Okulların açılmasını isteyenler kadar açılmamasını isteyenler var. Çözemedim ben bu işi...

Öğrenci ve velilerin Allah yardımcısı olsun diyorum.
Çok fazla ertelenmesi daha kötü olur gibi çünkü koca bir dönem sorumlu tutabilirler. En iyi karar bence iptal.

Okulların açılmasını isteyenler kadar açılmamasını isteyenler var. Çözemedim ben bu işi...

Öğrenci ve velilerin Allah yardımcısı olsun diyorum.
Konu okulların açılması değil.
1. dönem liselerin bazıları yüz yüze sınavını oldu. Bazıları olmadı. Olmayanlar yüz yüze sınava girecek. Biz de sınava girmek istemiyoruz.

Ve ayrıca Ziya Selçuk sürekli böyle yapıyor, son dakikaya kadar her öğrenciyi sıkıntıya sokuyor susuyor susuyor sonrasında erteleme veya iptal yapıyor. Anlamıyorum ki bu kaçıncı saçmalık. MEB kendi içinde fırtına yaşıyor.

Geri
Yukarı