Lise sınavları ertelenir mi?

EvrenX

Hectopat
Konuyu açma sebebim şu. Biliyorsunuz ki mart ayında vaka sayısı 20 bin olduğu için sınavları 3 Mayısa ertelediler. 3 Mayısa kadar vaka sayılarını düşüreceklerini umuyorlardı. Fakat mart ayından bu yana vaka sayıları 3 katına çıktı. Online derste öğretmenlerime sordum. İngilizce hocam bu konular için sesinizi duyurabileceğiniz Twitter gibi platformlar var bundan konuşmak pek doğru olmaz ama ben 3 Mayıs'ta sınav olacağına pek ihtimal vermiyorum dedi. Edebiyat hocam ise Gençler sınavdan kaçamazsınız bu sınavları illaki olacaksınız fakat ben sınavların 3 Mayıs'ta olacağını pek zannetmiyorum çünkü vaka sayıları çok yüksek dedi. Ankara'da Keçiören Fen lisesinde okuayn bir arkadaşımda şöyle dedi Kanka bizim sınavlarımızı haziran ayına ertelediler bence sizinkini de ertelerler (9. sınıfa gidiyor ve doğru olup olmadığına emin değilim) Sizce ertelenir mi? (Aşağıya çalışmadığınız için erteleme isteyen arkadaşlara şunu demek istiyorum 1. sınav ortalamam 85 çalışmasam 85 yapmazdım haberin olsun)

Sanmıyorum erteleneceğini,bence yapıp kurtulalım derler,zaten yüksek riskli kişilere de aşı yapıldığı için vaka sayılarının artık umurlarında olduklarını düşünmüyorum. Çalışın yine güzel bir ortalama yaparsınız. Bizim okulumuz sadece 2sınav yaptı hepsi de bir dönem için sayıldı. Benim şehrim'de sadece 1 okul 3.sınavları yapıyor. Çok saçma olmuş sanırım bakanlık okullara bırakmış kaç sınav olacağını. Yazık cidden ama ertelenmez muhtemelen.

Geri
Yukarı