Lise sınavları iptal olacak

LİSELERDE SINAVLAR İPTAL OLACAK MI ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , sınavların iptal edilmesi ve bunun bir an önce açıklanmasını istiyor .

Sınavların iptalinin hem eğitim açısından hem de hukuki boyutları araştırılıyor.

Liselerde sınavların iptal edilmesi , birinci dönem notlarıyla değerlendirme yapılması ;

Sınavlara isteyen öğrencilerin girmesi yönünde seçenekler masada duruyor .

Sonuç olarak ; Lise 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıflarda sınavlar ya iptal edilerek birinci dönem ki sınav notları geçerli sayılacak...

Hazırlık 9.10-11 ler de ise; 2 . Dönem sınava girenler isterlerse bu notlarını kullanmayıp 1. Dönem notlarını kullanabilecek.

Yine aynı sınıflarda; 2 dönem notu yoksa isterse birinci dönem notu geçerli olacak. Benim notum düşük sınava girmek istiyorum derse sınava girebilecek

12 sınıflarda sınavlar tamamlandı sorun yok .

Ortaokullarda ve İmam hatip ortaokullarında 5. Sınıflarda sınav yapılmayacak .

Veliler isterse daha önce sınavdan alınmış puanlar dönem puanlarına eklenecek .

Ortaokullar ve imam hatip ortaokullarında 6-7-8. sınıflarda ;

Tüm derslerden sadece bir kez yüz yüze sınav yapılacak.

Her dersten bir sınav yapılacak.

Veliler isterse daha önceden yapılmış sınav puan yükseltilmesi için öğrenciler bir kez daha sınava girecek.

Öğrenciler 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konulardan sorumlu olacak .

Bakan Ziya Selçuk’un ; Z kuşağının sınav iptaliyle ilgili haklı taleplerine kulak vererek sınav iptalini yapacağını ve bu yıl sınıfta kalmanın olmayacağı bir düzenlemenin getirilmesini bekliyoruz .

Kaynak: Kamudan Haber.

LİSELERDE SINAVLAR İPTAL OLACAK MI ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , sınavların iptal edilmesi ve bunun bir an önce açıklanmasını istiyor .

Sınavların iptalinin hem eğitim açısından hem de hukuki boyutları araştırılıyor.

Liselerde sınavların iptal edilmesi , birinci dönem notlarıyla değerlendirme yapılması ;

Sınavlara isteyen öğrencilerin girmesi yönünde seçenekler masada duruyor .

Sonuç olarak ; Lise 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıflarda sınavlar ya iptal edilerek birinci dönem ki sınav notları geçerli sayılacak...

Hazırlık 9.10-11 ler de ise; 2 . Dönem sınava girenler isterlerse bu notlarını kullanmayıp 1. Dönem notlarını kullanabilecek.

Yine aynı sınıflarda; 2 dönem notu yoksa isterse birinci dönem notu geçerli olacak. Benim notum düşük sınava girmek istiyorum derse sınava girebilecek

12 sınıflarda sınavlar tamamlandı sorun yok .

Ortaokullarda ve İmam hatip ortaokullarında 5. Sınıflarda sınav yapılmayacak .

Veliler isterse daha önce sınavdan alınmış puanlar dönem puanlarına eklenecek .

Ortaokullar ve imam hatip ortaokullarında 6-7-8. sınıflarda ;

Tüm derslerden sadece bir kez yüz yüze sınav yapılacak.

Her dersten bir sınav yapılacak.

Veliler isterse daha önceden yapılmış sınav puan yükseltilmesi için öğrenciler bir kez daha sınava girecek.

Öğrenciler 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konulardan sorumlu olacak .

Bakan Ziya Selçuk’un ; Z kuşağının sınav iptaliyle ilgili haklı taleplerine kulak vererek sınav iptalini yapacağını ve bu yıl sınıfta kalmanın olmayacağı bir düzenlemenin getirilmesini bekliyoruz .

Kaynak: Kamudan Haber.
Adamlar böyle olsun dememiş mi ben inanmıyorum önüne gelen sallıyor zaten. Tamam sözümü geri alıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı