Lise sınavlarının ertelenmesi

Ben o zamanda diyordum, bazı arkadaşlar ama sağlık diyordu. Ben hem kasım'da hem Mart'ta girdim. Mart'ta 10-25K iken bazıları "Siz 1.000 vaka varken girdiniz ama." diyordu bu çığ gibi büyüyebilir. Hatadan ne zaman dönülürse kardır.

Daha kâr falan yok. Erteleye erteleye dünyanın konusu birikti. Şahsen dönem başında sınavlara çalışıp takip ediyordum, ama artık çalışmadan gireceğim. Yetti ya o kadar konu çalışılır mı iyice sapıttılar.

Olamaz. Üniversite sınavında bu notlarda etkiliyor. Sınav öğrencilerin çalışmasını sağlar ve konuyu ne kadar kavradıklarını.
Elbette ki, orası öyle. Ama bu işin suyunu çıkartarak her defasında erteleyip her defasında tehlikeye sokarsan, kimse sınav istemez. Yanlış karar aldılar bence. Sınava gireceklerin bir bölümü zaten çalışmayı bırakmış durumda, büyük bir bölümü aynı şekilde son zamanda çalışmaya başlıyor. Açıkçası ben ortalamanın yüksek boyutlarda düşeceğine inanıyorum.

Zaten herkes bırakmış durumda. Bir de sınav olma ihtimali kalkarsa olacakları düşünüyor musun? Yapabilecekleri ertelemek.

Daha kâr falan yok. Erteleye erteleye dünyanın konusu birikti. Şahsen dönem başında sınavlara çalışıp takip ediyordum, ama artık çalışmadan gireceğim. Yetti ya o kadar konu çalışılır mı iyice sapıttılar.
Hocam normalde mart sonu ilk sınavlar, mayıs ortası gibi ikinci sınavlar olur. Herkes gibi siz de rehavete kapılmışsınız. Yani normal şartlarda martta sınav yapacaktınız ve şimdi de yapıyor olacaktınız. Burada sorun nerede ben anlamadım?

Hocam normalde mart sonu ilk sınavlar, mayıs ortası gibi ikinci sınavlar olur. Herkes gibi siz de rehavete kapılmışsınız. Yani normal şartlarda martta sınav yapacaktınız ve şimdi de yapıyor olacaktınız. Burada sorun nerede ben anlamadım?

Mart ayında yaptığımızda 1-2 konu harici olacaktı ve şuanki duruma göre 1 sınav olup olay bitecekti. Şimdi konu birikti ve 2 sınava bedel bir sınav yapılacak. Sorun burada.

Mart ayında yaptığımızda 1-2 konu harici olacaktı ve şuanki duruma göre 1 sınav olup olay bitecekti. Şimdi konu birikti ve 2 sınava bedel bir sınav yapılacak. Sorun burada.
Ben mart ayında da başka bir arkadaşla tartışıyordum. Onun da ayrı bahaneleri vardı hocam. Eğer seneye kalırsa, hem gelecek seneki sınıfınızın yazılılarını yapmak zorunda kalırsınız hem de bu sene ki sınıfınızın yazılılarını yapmak zorunda kalırsınız. İleriyi düşünün, geçmişe bakan ilerleyemez.

Geri
Yukarı