Çözüldü Lise sınıfta kalma nasıl oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

415109

Hectopat
Merhaba, normalde lisede edebiyattan geçtiğimiz sürece ve genel ortalama 50 üstü olduğu sürece sorun olmuyor diye biliyorum. Ancak 6 dersten kalırsak sınıfta kalma mevzusu da olduğu için hala aynı şey geçerli midir? Yani edebiyattan geçersek genel ortalama 50 üstü olursa, 6 ya da 7 zayıfta olsa sınıfı geçer miyiz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, normalde lisede edebiyattan geçtiğimiz sürece ve genel ortalama 50 üstü olduğu sürece sorun olmuyor diye biliyorum. Ancak 6 dersten kalırsak sınıfta kalma mevzusu da olduğu için hala aynı şey geçerli midir? Yani edebiyattan geçersek genel ortalama 50 üstü olursa, 6 ya da 7 zayıfta olsa sınıfı geçer miyiz? Teşekkürler.

Eğer 9. sınıfsan 3 dersten kalırsan sorumlu, 4 dersten kalırsan direk sınıfta kalıyorsun. Eğer 10, 11,12. sınıfsan edebiyat ortalaman 50'nin altında ve 6 dersten kalırsan kalıyorsun.

Eğer 9. sınıfsan 3 dersten kalırsan sorumlu, 4 dersten kalırsan direk sınıfta kalıyorsun. Eğer 10, 11,12. sınıfsan edebiyat ortalaman 50'nin altında ve 6 dersten kalırsan kalıyorsun.

Çözüm

Ben kalmıştım 1 sene o da devamsızlıktan dersten kalabileceğini düşünmüyorum hocalara saygılıysan her türlü geçirirler.

Dersten kalma nasıl oluyor? Bazı yerlerde okuduğumda 1.dönemdeki belirli dersin ortalamasıyla 2. dönemdeki belirli dersin ortalamasının toplamı 50 ve üstü olursa dersten başarılı geçersin diye okumuştum.

Dersten kalma nasıl oluyor. Bazı yerlerde okuduğumda 1.dönemdeki belirli dersin ortalamasıyla 2.dönemdeki belirli dersin ortalaması 50 ve üstü olursa dersten başarılı geçersin diye okumuştum.

Atıyorum ilk sınav notun 60 2. sınav notun da 40 olsun diyelim bunlar ikisini topluyoruz 60+40 = 100 100/2=50 geçiyorsun bunların üzerine performans notuda eklenirse onları da ekliyorsun ve 4'e bölüyorsun.

Örneğin: 60 ve 40 sınav notumuzdu. Hocada performans notu olarak 60 ve 80 verdi diyelim
60+40+60+80=240 240’da 4’e bölüyorsun.
60 yapıyor ve geçtin.

Atıyorum ilk sınav notun 60 2. sınav notun da 40 olsun diyelim bunlar ikisini topluyoruz 60+40 = 100 100/2=50 geçiyorsun bunların üzerine performans notuda eklenirse onları da ekliyorsun ve 4'e bölüyorsun.

Anladım. Bir şey daha sormak istiyorum. Sorumlu olarak geçme konusunda sadece edebiyattan mı sorumlu oluyoruz yoksa diğer başarısız kaldığımız derslerden mi?

Anladım. Bir şey daha sormak istiyorum. Sorumlu olarak geçme konusunda sadece edebiyattan mı sorumlu oluyoruz yoksa diğer başarısız kaldığımız derslerden mi?
Tüm liselerde edebiyat illaki geçmen lazım.
  • Meslek lisesiysen bazı meslek dersleri
  • İmam hatip lisesiysen kuran’i kerim dersi
  • Anadoluda sadece edebiyat diye biliyorum.

Kacinci sinifsin hocalarla aran nasıl?
Edebiyattan kalmazsan %90 gecersin.

Teşekkürler 10.Sınıfım. Hocalarla aram iyi sayılır.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı