Lise son sınıfta açığa geçmek mantıklı mı?

Daha fazla  
Şu an 11. sınıfım seneye YKS var ve fen lisesinde yatılı okuyorum. Okulum dağın başında ve dershaneye gitmem bir hayli zor. Yaşadığım şehirdeki liseler için puanımın yettiği (416 küsur bir şeydi sanırım) sadece imam hatip var ve oraya da ben geçmek istemiyorum. Sizce son sınıfta açığa geçilir mi? (dershane ile)

Şu an 11. sınıfım seneye YKS var ve fen lisesinde yatılı okuyorum. Okulum dağın başında ve dershaneye gitmem bir hayli zor. Yaşadığım şehirdeki liseler için puanımın yettiği (416 küsur bir şeydi sanırım) sadece imam hatip var ve oraya da ben geçmek istemiyorum. Sizce son sınıfta açığa geçilir mi? (dershane ile)

Eğer okulun ders anlatımları dershaneye kıyasla kötüyse geçilebilir. Dershaneye denk veya iyiyse seni ne kadar yorduğuna bakman gerek.

Eğer okul da aldığın eğitim aşırı verimli değilse ve sen evde okuldaki süreye göre daha verimli çalışacağını düşünüyorsan kesinlikle geç. Artık günümüzde YouTube'da çok güzel öğretmenler var. Onların kamplarına her gün düzenli katılabilirsin ve çok da iyi yerlere gelirsin.

Okul ortamına göre değişir bence. Ben Anadolu lisesindeyken sürekli geyik yaptığımız için mecburen geçtim. Pişman mıyım kesinlikle hayır. Eğer okul ortamın sınav için uygunsa ve ciddi bir ortam varsa bence düzenini değiştirme.

Bir öğretmen olarak, fen lisesinden açığa geçmek bence mantıklı değil. Liselerin en üstü, fen lisesi olarak görülüyor. Eğer çok sıkıntı bir durum yoksa orada bitirmeniz iyi olur. Orada alacağınız eğitimi başka bir yerde alamazsınız. Şahsi düşüncem budur.

Hocam sıkıntım yurtla zaten okulla değil. Yurtta çalışacağımın zor olacağını biliyorum ve evde çok daha rahat çalışıyorum. Bu yüzden böyle bir düşünce oluştu kafamda.

Hocam sıkıntım yurtla zaten okulla değil. Yurtta çalışacağımın zor olacağını biliyorum ve evde çok daha rahat çalışıyorum. Bu yüzden böyle bir düşünce oluştu kafamda.

Yurtta uzun süre kalmış biri olarak seni anlıyorum ama eve geçince bir rehavete kapılmadan disiplinli bir şekilde çalışman gerekecek. Disiplinli bir şekilde çalışacaksan geç. İrade çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı