Lise stajı hakkında

Lawrence7

Centipat
Ben büyük bir döküm fabriakasında staj yapıyorum bölümümden memnun değilim. Hatta çalıştığım bölüm fabrikada bölüm diye de geçmiyor. 1 dönem boyunca çalıştım adamlar nederse yaptım. Abi kardeş gibi olduk işçilerle ama çalıştırıyorlar her cuma genellikle baştan sona temizlik yapıyorum. Yağlı kirli bir iş adamlar yine de iyi davranıyorlar bazen kötü oluyorlar. Ağır parça kaldırp hurdaya göndertiriyorlar sırtım bayağı ağrıdı zaıyıf bir vücüdum var. Orada çalışan bir abi bana bölmümü değiştirmemi istiyor sürekli iyiliğim için. Benim arkadaşlarım çok rahat yerlerdeler belki 2 saat çalışıp oturyorlar. Benim yerim eski kordinatör bölüm şefimiz yerimi değiştirmek için konuştu fakat fabrika müdürü beni yetiştireceğini söyledi eleman açığı olan yere koydu. Yeni hocamız geldi ve benim yerim için değiştireceğini söyledi halledecek fakat oda haftaya gelebilirim dedi ben ise yarın staja aynı bölümüme gitmek istemiyorum adamlarla hiç konuşmak istemiyorum. Acaba kendim gidip insan kaynaklarıyla konuşsam izin verirler mi? Eğer olmassa çıkmak istiyorum çıkabilir miyim? Yönetmenlikte stajlerler fabrika işçisi gibi mi çalışması gerekiyor?

Son düzenleme:
Çıkmak serbest ama yeni staj yerin hazır olmadan sakın yapma, açıkta kalırsan staj için uğraşırsın. En azından 5 yıl önce böyle yapan arkadaşlarım oldu.

Stajda bağlı olduğun bölümde yapılması gereken ne iş varsa yapmak, öğrenmek ile yükümlüsün ama seni işçi gibi zorlama hakları yok.

Senden kim sorumlu ise gidip konuşacaksın. Baktın işe yaramıyorum, hakkını ara, firmayı şikayet et. Genelde direk geliyorlar. Hiç affetmiyorlar.

Çıkmak serbest ama yeni staj yerin hazır olmadan sakın yapma, açıkta kalırsan staj için uğraşırsın. En azından 5 yıl önce böyle yapan arkadaşlarım oldu.

Stajda bağlı olduğun bölümde yapılması gereken ne iş varsa yapmak, öğrenmek ile yükümlüsün ama seni işçi gibi zorlama hakları yok.

Senden kim sorumlu ise gidip konuşacaksın. Baktın işe yaramıyorum, hakkını ara, firmayı şikayet et. Genelde direk geliyorlar. Hiç affetmiyorlar.
Sınıf arkadaşlarımın staj yerleri güzel oralara giderim fakat benim şikayet ettiğim tek şey benim çalıştığım bölüm çok saçma bir yer istemiyorum valla yani dayandım 1.dönem sonuna kadar keşke hiç dayanmasaymışım. acaba kendim konuşsam insan kaynaklarıyla beni dinlerler mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı