Lise stajına devam etmeli mi?

Miroyasa

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar 12. sınıf öğrencisiyim staj görüyorum. Haftada 3 gün bugün sabah fabrika tadilatta olduğu için çoğunlukla temizlik oluyor. Bende çöpü atacaktim çöpte yirtliyordu tek kişi atılmazdı bende orada bir ciraktan yardım istedim o da etmedi. Sonra bende atmadım çöpü genelde de yarım lazım olan şeylere hiç yardım etmiyor. Neyse sonra o yeri kaziyordu makine mühendisi geldi neden çocuğa yardım etmiyorsun dedi bende bana hiçbir zaman yardim etmiyor dedim. Sonra azarlamaya başladı çıkış saati geldi zil çaldı üstümü giydim çıktım sonra gruptan çıkış 7.15 değmiş. Ben grupta yokum, sonra adam niye kalmiyorsun dedi. Bende isim var kalmak istemiyorum dedim sonra orada da azarladi bu millet niye çalışıyor falan diye. Sizce başka bir yere mi geçeyim staj için yoksa umursamadan devam mi edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni begenmedilerse yil sonu notuna dusuk girebilir lise stajinda isletmenin verdigi not altin degerinde. Ogretmenler, isletmede size temizlik, ayak isleri vb. seyler yaptirirsa gelin degistirelim diyorlar. Daha rahat edebilecegin bir yere gidebilirsin. Kocaeli'de cok daha iyi yerler oldugunu dusunuyorum.

Benim bildiğim staj yerinde yaşadığın tatsızlıklardan dolayı iş yerini değiştirebiliyorsun. Sen yine bi Kordinatör öğretmenlerinle konuş anlat durumu. Staja gelirsek her iş yeri aynı değil tavsiyem stajını başka yerde yapabilirsin. Seni azarlama hakları yok.

Arkadaşlar 12. sınıf öğrencisiyim staj görüyorum. Haftada 3 gün bugün sabah fabrika tadilatta olduğu için çoğunlukla temizlik oluyor. Bende çöpü atacaktim çöpte yirtliyordu tek kişi atılmazdı bende orada bir ciraktan yardım istedim o da etmedi. Sonra bende atmadım çöpü genelde de yarım lazım olan şeylere hiç yardım etmiyor. Neyse sonra o yeri kaziyordu makine mühendisi geldi neden çocuğa yardım etmiyorsun dedi bende bana hiçbir zaman yardim etmiyor dedim. Sonra azarlamaya başladı çıkış saati geldi zil çaldı üstümü giydim çıktım sonra gruptan çıkış 7.15 değmiş. Ben grupta yokum, sonra adam niye kalmiyorsun dedi. Bende isim var kalmak istemiyorum dedim sonra orada da azarladi bu millet niye çalışıyor falan diye. Sizce başka bir yere mi geçeyim staj için yoksa umursamadan devam mi edeyim?

Başka yere geç. Benim staj eğitmenim sinsi herifin tekiydi düzen bozulmasın diye başka yere geçmedim 1 yıl zor dayandım 1-2 ay daha dursam benden sağlam bir dayak yiyecekti. Kimsenin egosunu çekmeye gerek yok.

Dostum mutsuzsan değiştir tabii ama sen stajyer olsan da o firmanın bir çalışanısın. Ergen tribi atıp ben onu yapmam, o bana yardım etmezse etmem, işim var ben çıkıyorum gibi şeyler zaten yanlış. Stajlar hem iş öğrenmek hem de bir firmada çalışma koşullarını ve kültürünü öğrenmek içindir.

Dostum mutsuzsan değiştir tabii ama sen stajyer olsan da o firmanın bir çalışanısın. Ergen tribi atıp ben onu yapmam, o bana yardım etmezse etmem, işim var ben çıkıyorum gibi şeyler zaten yanlış. Stajlar hem iş öğrenmek hem de bir firmada çalışma koşullarını ve kültürünü öğrenmek içindir.

Cıkışmız 6.15 bende hocama sormuştum mesaiye kalmak yasak mı diye oda yasak demişti bende ondan dolayı cıktım.

Geçebiliyorsan geç, 6 7 ayda kafayı yersin orada yoksa.

Bakalım 1 ay daha durucağım ikinci dönem değiştire biliyormuşum 1 ayda düzelmezse devam ederse böyle değiştireceğim.

Öncelikle aynı sorun bende de oluyor bu insanlar tamam çalışıyorda çok affedersiniz de her şeyi de biz yapmak zorunda değiliz aynı durumdayım hatta bu sene herkes sıkıntı içerisinde staj değişikliği yapacağım bende sende değiştir değiştirmese bile aileni çağır okula bakayım nasıl değiştirmiyorlar.

Cıkışmız 6.15 bende hocama sormuştum mesaiye kalmak yasak mı diye oda yasak demişti bende ondan dolayı cıktım.

Bakalım 1 ay daha durucağım ikinci dönem değiştire biliyormuşum 1 ayda düzelmezse devam ederse böyle değiştireceğim.

Senin çıkışının 17.00 olması gerekli okuldan kağıt aldım bende 17.00 da çıkıyorum geçen 17.30 da bıraktı gıcıklandım yerimide değiştireceğim idare ediyorum bence evin uzak değilse kağıt al 17.00 da çık

Kusura bakmayında buna uyan hiç bir firma yok. Herkes stajyer değil köle muamelesi yapıyor. Ah açık lise olsaydı da...

Öncelikle aynı sorun bende de oluyor bu insanlar tamam çalışıyorda çok affedersiniz de her şeyi de biz yapmak zorunda değiliz aynı durumdayım hatta bu sene herkes sıkıntı içerisinde staj değişikliği yapacağım bende sende değiştir değiştirmese bile aileni çağır okula bakayım nasıl değiştirmiyorlar.

Senin çıkışının 17.00 olması gerekli okuldan kağıt aldım bende 17.00 da çıkıyorum geçen 17.30 da bıraktı gıcıklandım yerimide değiştireceğim idare ediyorum bence evin uzak değilse kağıt al 17.00 da çık.

Kusura bakmayında buna uyan hiçbir firma yok. Herkes stajyer değil köle muamelesi yapıyor. Ah açık lise olsaydı da...

8 iş başı 6.15 cıkış başlamadan demiştim 5 de cıkabilir miyim diye onlarda yok demişti.

Geri
Yukarı